SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Tanıtım Yazısından Link Çıkışı

Hakan Ozturk
Hakan Ozturk
Dış Link Sayısı 2 sene önce 40 Görüntülenme

300 kelimelik bir tanıtım yazısın dan 2 farklı siteye link çıkmak 2 siteye de eşit derecede artı mı sağlar, yoksa vereceği katkıyı ikiye mi böler ?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Tanıtım Yazısından Link Çıkışı için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 14 Ekim 2015, 18:42

  Merhabalar Hakan Bey;

  Tanıtım yazıları ideal uzunlukta yazılırsa,ideal sayıda link çıkışı yapılırsa ve otoriter sitelerde paylaşılırsa doğal çalışma olduğu için faydası büyüktür. Google açısından 200-250 kelimelik yazının ideal olması, bu yazının giriş gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşması, anahtar kelimenin %3-5 oranında yer alması önerilen yapıdır. 250 kelimelik yazı içerisinden maksimum 3 link çıkışı yapılmalıdır. 3 ten fazla link çıkışının çok fazla bir yararı olmayacağı gibi zararı da olacaktır.

  1 makale anahtar kelimeniz hakkındaki verdiğiniz hizmeti anlatmalıdır. 250 kelimelik makale içerisine birbirinden bağımsız olarak 2 farklı sektör için vereceğiniz 2 farklı linkin pek bir yararı söz konusu olmayacaktır. Ancak 1 site için benzer yapıdaki 2-3 farklı anahtar kelimeye aynı makale içerisinden link çıkışı yapılmasında sorun olmayacaktır.

  Sadece linkli değil linksiz paylaşımların da önemi gitgide artmaktadır. Gelecekte SEO çalışmaları link bulunandan daha çok linksiz ve değerli paylaşımlar olarak artacağını ön görmekteyiz. Bu nedenle linkli paylaşımlarla birlikte linksiz olarak anahtar kelimenin ve site adresinin aynı cümle içerisinde yer alan paylaşımları da arttırabilirsiniz.

Tanıtım Yazısından Link Çıkışı Sorusunu Cevapla

X