Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1382 Görüntülenme

Tanıtım yazıları günümüzde halâ etkili mi? Tanıtım yazıları almak SEO için önemli mi?

 • 1
 • 1
 • Tanıtım Yazıları SEO Için Etkili Mi? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   22 Nisan 2021, 11:04

   1

   Tanıtım yazısı site dışı SEO çalışmaları içerisinde backlink amaçla kullanılan bir çalışma türüdür. Bu çalışma birkaç sene öncesinde büyük oranda tek başına etkili bir kriter iken, günümüzde ise herhangi bir backlink çalışması yapmadan yüksek performans elde etmek mümkündür. Bu çalışmanın önceki dönemlerde kullanımı çok yaygındı ve tanıtım yazısı alınan sitenin değerleri pek önemsenmeden yapıldığı görülmekteydi. Ancak günümüzde domain değeri, sektörle alakalı site olması, reklam dışı kategoriden gelmesi, kalıcı olması, kullanıcıya fayda sağlar nitelikte bir içerikten link çıkılması vb. gibi kriterler üzerinden sitenin ihtiyacına göre alım yapılarak çalışmalar desteklenebilir.

   Genelde 1 makale için 1 link olması daha fazla fayda sağlayabilir. Çünkü içeriğin reklam panosu gibi olmaması adına tek bir konu hakkında yazılmış olması daha sağlıklı bir yöntemdir. Yüksek rekabeti olan bir sektördeyseniz rakiplerin durumu ve sitenizin performansı doğrultusunda belli limitlerde alım yapılabilir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   3 Mayıs 2018, 09:13

   1

   Tanıtım yazıları günümüzde hala etkili ve SEO açısından önemlidir. Fakat alacağınız tanıtım yazısının içeriği ve aldığınız yer büyük öneme sahiptir. Bu sebeple tanıtım yazısı alacağınız yer sektörünüzle uyuşması gerekiyor.

  Cevapla

  Tanıtım Yazıları SEO Için Etkili Mi? Sorusunu Cevapla