Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  1141 Görüntülenme

sitem de her yazımda subdomain'ime en az 3 farklı link çıkışı yapıyorum. Konu ile alakasız çıkışlar değil hatta aşırı benzer bile diyebiliriz. Bu çıkışların çıkış yapılan sayfaya zararı var mıdır? Link çıkışı yaparken noindex yada nofollow şeklinde yaparsam bu durumun artı ve eksi yönleri nelerdir? Noindex yaparsam Google "Ne o kendi yazılarına güvenmiyor musun?" Diyerek beni cezalandırmasından korkuyorum 😄

 • 1
 • 1
 • Subdomain'e Link Pagerank'a Etki Eder Mi? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 09:43

   1

   Merhaba,
   Öncelikle subdomain'inize link çıkışı yapmanız, zararlı bir işlem olmamakla birlikte aksine subdomaininizin de güçlenmesini sağlar.

   Link çıkışlarında "noindex" ve "nofollow" etiketi kullanmaktan çekinmeyin. Zararı olmasının aksine, benzer içeriklerden birbirlerine link çıkışı sağladığınız için, kopya içerik sorununun da önüne geçmiş olursunuz.
   Yinelenen içerik sorununu aşmakla birlikte, size kullanıcı deneyimi açısından da olumlu yönde getirisi olacaktır.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   24 Mart 2020, 10:56

   1

   Öncelikle Pagerank değerinin yaklaşık 5 yıl önce sıfırlandığını belirtmeliyim. Bu sebeple link yönlendirmelerinizi güçlü olan kategorilerden güçsüz olan kategorilere yaparak alt kategorilerin de güçlenmelerini sağlayabilirsiniz.

   Güvendiğiniz bir bağlantıya nofollow eklemenize gerek yok. Noindex eklerseniz bu sayfanın index almamasını ve verdiğiniz linklerin etkisinin olmayacağını bilmenizde fayda var.

  Cevapla

  Subdomain'e Link Pagerank'a Etki Eder Mi? Sorusunu Cevapla