SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

SSL SEO katkısı Nedir ?

0
Ersel Yildiz
Ersel Yildiz
SSL Sertifikası 4 sene önce 771 Görüntülenme

Merhaba,

SSL SEO katkısı Nedir ?

SSL SEO katkısı Nedir ? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  0
  özgür Aksoy 6 Ağustos 2015, 15:18

  Merhaba Ersel Bey,

  Öncelikle SSL nedir onu açıklayalım.

  SSL sertifikası site ve ziyaretçi arasında kişisel bilgilerin, gizli verilerin, şifre ve kredi kartı gibi önemli bilgilerin şifrelenmesini sağlar. Son zamanlarda Google tarafından güvenlik çalışmalarına yapılan önlemi düşünürsek SSL’in siteniz için bir eksik olduğu kanısına varabilirsiniz.

  SSL sertifikalarının ve HTTPS link yapısı kullanımının sadece E-Ticaret siteleri için kişisel bilgileri alan ve bu bilgilerin korunması gereken durumlar için kullanılmasını önermekteydik. Ancak Google sitelerin daha fazla kontrol altında tutulması için ve site sahiplerinin şahıs veya şirket doğrulanabilirliğini gerçekleştirmek için SSL kullanılmasının SEO açısından daha etkili olduğunu belirtti. Tabi ki sıralama anlamında şuanda belirgin bir önceliği bulunmasa da bu ilerleyen zamanlarda Google sonuçlarında yer alan sitelerin güvenilirliğini doğrulamak adına önemli bir kriter sayılabileceği yönünde izlenimler edinmemizi sağladı. Bu açıdan bakacak olursak, Google’ın site sahibi olarak bizi bilmesinde ve tanımasında bir sakınca yok, kimlik bilgilerimiz bunlardır ve sitemize daha fazla önem veriyoruz düşüncelerini pekiştirmek adına SSL kullanabilirsiniz, ancak şimdilik önemli bir SEO katkısı beklememenizi öneririz.

  Daha fazla bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz. http://www.SEOhocasi.com/SEO-icin-ssl-sertifikasinin-onemi-ve-kullanimi/

Cevapla

SSL SEO katkısı Nedir ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla