SEO Hocası'na Sor

SSL SEO katkısı Nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
SSL Sertifikası 6 sene önce 964 Görüntülenme

SSL SEO katkısı Nedir?

SSL SEO katkısı Nedir? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  özgür Aksoy 6 Ağustos 2015, 15:18

  Merhaba Ersel Bey,

  Öncelikle SSL nedir onu açıklayalım.

  SSL sertifikası site ve ziyaretçi arasında kişisel bilgilerin, gizli verilerin, şifre ve kredi kartı gibi önemli bilgilerin şifrelenmesini sağlar. Son zamanlarda Google tarafından güvenlik çalışmalarına yapılan önlemi düşünürsek SSL’in siteniz için bir eksik olduğu kanısına varabilirsiniz.

  SSL sertifikalarının ve HTTPS link yapısı kullanımının sadece E-Ticaret siteleri için kişisel bilgileri alan ve bu bilgilerin korunması gereken durumlar için kullanılmasını önermekteydik. Ancak Google sitelerin daha fazla kontrol altında tutulması için ve site sahiplerinin şahıs veya şirket doğrulanabilirliğini gerçekleştirmek için SSL kullanılmasının SEO açısından daha etkili olduğunu belirtti. Tabi ki sıralama anlamında şuanda belirgin bir önceliği bulunmasa da bu ilerleyen zamanlarda Google sonuçlarında yer alan sitelerin güvenilirliğini doğrulamak adına önemli bir kriter sayılabileceği yönünde izlenimler edinmemizi sağladı. Bu açıdan bakacak olursak, Google’ın site sahibi olarak bizi bilmesinde ve tanımasında bir sakınca yok, kimlik bilgilerimiz bunlardır ve sitemize daha fazla önem veriyoruz düşüncelerini pekiştirmek adına SSL kullanabilirsiniz, ancak şimdilik önemli bir SEO katkısı beklememenizi öneririz.

  Daha fazla bilgi için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz. https://www.seohocasi.com/seo-icin-ssl-sertifikasinin-onemi-ve-kullanimi/

Cevapla

SSL SEO katkısı Nedir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla