SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Https Yönlendirme Sorunu

0
Sinan
Sinan
SSL Sertifikası 5 sene önce 732 Görüntülenme

Hostingimi taşıdım ve SSL kullanmıyorum. Geçen gün gördüm ki Google sitemdeki bir çok sayfayı https olarak indexlemiş, girince hata veriyor bunu nasıl düzeltebilirim? .htaccess yönlendirmesi işe yaramadı.

Https Yönlendirme Sorunu için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 1 Mayıs 2014, 08:29

  Merhabalar Sinan Bey,

  Eğer kodları ekledikten sonra probleminiz hallolmadıysa host aldığınız yere bu konuda destek talebi açabilirsiniz. Eğer siteniz Linux ise cPanel üzerinden bir kaç ayarların değişmesi yada SSL sertifikası ile ilgili değişikliklerin yapılması gerekiyor olabilir.

 • sinan
  0
  Sinan 30 Nisan 2014, 16:44

  dediklerinizi uyguladım tarayıcıdan ssl bağlantı hatası alıyorum

 • admin
  0
  Admin 30 Nisan 2014, 13:40

  Merhabalar Sinan Bey.

  Sitenizin ana sayfasında yada içeriğinde https adresine yönlendirilmiş bir bağlantı görünüyor ve bu bağlantı üzerinden diğer sayfalara normal olarak ulaşım sağlanıyorsa Google tarafından bu bağlantılar güvenli bağlantı içeriği sağladığından dolayı indekslerin yönlenmesi konusunda link gönderimi olacaktır.

  Google’da bu işlemi güvenli bağlantı olarak tanımlayacağından ve bu dolaşım sitenizde mümkün olduğu görüldüğünde de bu tür indeks çoğalmasına sebebiyet verecektir.

  Normalde .htaccess tarafından eklenen içerikler ile bu sorunun düzelmesi gerekiyor. Bunun için ayrıca aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz…
  [html]RewriteEngine On
  RewriteCond %{SERVER_PORT} ^443$
  RewriteRule ^(.*)$ http://www.siteisminiz.com/$1 [R=301,L][/html]

Https Yönlendirme Sorunu Sorusunu Cevapla