Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1971 Görüntülenme

WordPress tabanlı internet sitemde SSL kullanmaktayım. Bu sitemi http:// şeklinde test ettiğimde açılış sayfası yap şeklinde uyarı alıyorum. https:// diye arattığımda bu uyarıyı almıyorum. SEO kelimesinde ilk 10 da bulunan siteleri belirttiğim gibi http ve https ile ayrı ayrı tarattım. SEO Hocası siteniz dışında diğer tüm sitelerde aynı hatayı alırken bir tek sizin sitenizde bu uyarıyı vermedi. htaccess kodları ekledim ancak benimkiler hiçbir işe yaramadı siz ne yaptınız lütfen bana yardımcı olun.

 • 1
 • 1
 • Açılış Sayfası Yönlendirmelerinden Kaçının Hatası için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   26 Mayıs 2021, 14:30

   1

   Merhaba,
   Bu sorunun çözümü için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

   1) Responsive (Duyarlı) tasarım kullanmak.
   Duyarlı tasarım kullanmak, kullanıcıları web'den sitenizin mobil sürümüne yönlendirme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

   2) HTML olmayan kaynaklara doğrudan erişim ayarlayın.
   HTML olmayan kaynaklarınız (resimler, gömülü videolar, CSS gibi), kullanıcıya gösterilmeden önce doğrudan erişilebilir olmalıdır.
   Örneğin, yayınlanan stok görsellere bağlantılar kullanmak yerine, açılış sayfanızdaki görüntülerin veritabanınızda saklanmasını sağlayabilirsiniz.

   3) URL sonundaki eğik çizgiyi doğru şekilde kullanın.
   Sondaki eğik çizgiler genel olarak dosyalar ve dizinler arasında ayrım yapmak için kullanılır. Sonda bir eğik çizgi varsa, bu URL bir dizini işaret eder.
   Örneğin; http://example.com/ adresine girerseniz ve https://www.abc.com adresine yönlendirilirseniz, burada 2 yönlendirme bulunur:

   http://example.com/ >> (http://www.example.com/ >> https://www.example.com)

   Kullanıcı, sondaki eğik çizgiyi tarayıcıya girerek zorlamak istese bile, yine de eğik çizgi olmadan bir URL'ye yeniden yönlendirilir.

   Sondaki eğik çizgiyi doğru şekilde uygulamak için:
   Bunu WordPress'te düzeltmenin en basit yolu, Ayarlar >> Kalıcı Bağlantılar'a gidip, eğik çizginin URL sonunda olup olmadığına bakmaktır. Eğer yoksa, eğik çizgiyi manuel olarak ekleyebilirsiniz.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   24 Nisan 2018, 12:01

   1

   hatanızın tam olarak neyden kaynaklı olduğunu anlayabilmem için görmem ve analiz etmem gerekiyor fakat SSL sebebiyle böyle bir hata alıyorsanız Hosting firmanızı aramanızı ve durumunu onlara sormanız gerekiyor.

  Cevapla

  Açılış Sayfası Yönlendirmelerinden Kaçının Hatası Sorusunu Cevapla