Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1804 Görüntülenme

WordPress sistemde sizce SSL sertifika ile beraber özel IP kullanarak HTTPS başlığıda kullanarak SEO ya katkı sağlayabilir miyiz sizce bu gerekli midir tavsiye eder misiniz?

 • 1
 • 1
 • WordPress ve SSL Sertifikası için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   6 Temmuz 2021, 15:18

   1

   Merhabalar,

   Özellikle son yıllarda gelen Google güncellemeleriyle de birlikte SSL sertifikası son derece önem kazanmıştır. Google, SSL sertifikasına sahip olan web siteleri ödüllendirmektedir. SSL sertifikası, özellikle de e-ticaret ve online satış bulunan web sitelerde güvenlik amacıyla mutlaka bulunmalıdır.

   Kullanıcıların da bu konuda artık bilinçlenmesi ve bilgi sahibi olmasıyla birlikte, web sitemizin tercih edilmesi ve güvenilir bulunması için SSL sertifikası tanımlamanız kesinlikle tavsiye edilir.

   admin
   Admin

   17 Şubat 2015, 08:48

   1

   Burada güvenilirlik konusunda bilinen markaları tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

   İbrahim ÖZDEMİR
   İbrahim özdemi̇r

   16 Şubat 2015, 08:55

   1

   örnek SSL Sertifikası linki verebilir misiniz? kurulumunu gerçekleştirecekleri, güvenilir bir firma.

   admin
   Admin

   4 Aralık 2014, 14:59

   1

   Merhaba Burak Bey,

   Öncelikle biz işleyiş mantığı bakımından SSL sertifikalarının ve HTTPS link yapısı kullanımının sadece E-Ticaret siteleri gibi kişisel bilgileri alan ve bu bilgilerin korunması gereken durumlar için kullanılmasını öneriyorduk. Ancak Google sitelerin daha fazla kontrol altında tutulması için ve site sahiplerinin şahıs veya şirket doğrulanabilirliğini gerçekleştirmek için SSL kullanılmasının SEO açısından daha etkili olduğunu belirtti. Tabi ki sıralama anlamında şuanda belirgin bir önceliği bulunmasa da bu ilerleyen zamanlarda Google sonuçlarında yer alan sitelerin güvenilirliğini doğrulamak adına önemli bir kriter sayılabileceği yönünde izlenimler edinmemizi sağladı. Bu açıdan bakacak olursak, Google'ın site sahibi olarak bizi bilmesinde ve tanımasında bir sakınca yok, kimlik bilgilerimiz bunlardır ve sitemize daha fazla önem veriyoruz düşüncelerini pekiştirmek adına SSL kullanabilirsiniz, ancak şimdilik önemli bir SEO katkısı beklememenizi öneririz.

  Cevapla

  WordPress ve SSL Sertifikası Sorusunu Cevapla