Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1902 Görüntülenme

Ortalama 8 yıldır aktif ve 2-3 yıldır yüksek hit alan bir film sitemiz var. Google artık SSL'e geçiş için zorluyor. Site kelimede bizim için önemli bir konumda ve yükselişte içerik kopya (Sadece Özet) ancak güncel olduğu için sorun yaşamıyoruz. En azından şimdilik. Özel bir yazılım kullanıyoruz aktif kullanıcılar var yorumda alıyoruz. SSL' e geçiş yaptıktan sonra en kötü ihtimalleri ve artılar konusunda bilgi verebilir misiniz?.

 • 1
 • 1
 • SSL'e Geçtikten Sonra Sorun Yaşar Mıyım? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   23 Haziran 2021, 11:35

   1

   Merhaba,

   SSL sertifikası kullanımı zorunlu olmasa da, günümüzde Google ve kullanıcılar tarafından oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle web sitenize SSL sertifikası tanımlamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

   SSL kullanmaya başladığınızda http protokolü ile başlayan URL'leriniz https protokolü ile başlayacaktır. Bu nedenle Google Search Console'a SSL sertifikalı web sitenizi tanımlamalı, öncelikli hale getirmelisiniz.

   Ayrıca SSL sertifikanızın web sitenize hiçbir zararı olmayacağı gibi aksine yararı vardır. Bu sertifikayla, çevrimiçi işlemler gizli kalır ve kullanıcılar özellikle e-ticaret sitelerinde gizliliğe son derece önem vermektedir. WordPress tabanlı bir web siteniz varsa, aynı zamanda eklentilerle SSL sertifikasını aktif hale getirmeyi unutmayın.

   Muslu Yüksektepe
   Muslu Yüksektepe

   12 Ekim 2017, 11:19

   1

   SSL e geçtikten sonra hiçbir sorun yaşamazsınız. Yani arama motorlarındaki sıralamada kaybınız olmaz. Çünkü domain ve alt sayfa linkleri değişmemiş olacak. Yalnız şunu unutmayın Google Search Console'da öncelikli adres olarak https i seçmeniz ve https için yeni bir adres belirtmeniz gerekir.

   Bu arada hiçbir arama motoru SSL i zorunlu tutmaz, tutamaz. Çünkü modern tarayıcılar bile çok güvenilir olan SSL satış firmalarının ürünlerini tam olarak güvenli olarak işaretlemiyor. Örnek Comodo firmasının ürünlerinde sorun yaşayabilirsiniz. SSL sadece yatırım yapan ve sitenine güvenen site sahiplerini ayırt etmek içindir ve yararı boldur.

  Cevapla

  SSL'e Geçtikten Sonra Sorun Yaşar Mıyım? Sorusunu Cevapla