SEO Hocası'na Sor

SSL’e Geçtikten Sonra Sorun Yaşar Mıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
SSL Sertifikası 3 sene önce 1004 Görüntülenme

Ortalama 8 yıldır aktif ve 2-3 yıldır yüksek hit alan bir film sitemiz var. Google artık SSL’e geçiş için zorluyor. Site kelimede bizim için önemli bir konumda ve yükselişte içerik kopya (Sadece Özet) ancak güncel olduğu için sorun yaşamıyoruz. En azından şimdilik. Özel bir yazılım kullanıyoruz aktif kullanıcılar var yorumda alıyoruz. SSL’ e geçiş yaptıktan sonra en kötü ihtimalleri ve artılar konusunda bilgi verebilirmisiniz?.

SSL’e Geçtikten Sonra Sorun Yaşar Mıyım? için Yanıtlar

  • Muslu Yüksektepe
    Muslu Yüksektepe 12 Ekim 2017, 11:19

    Merhabalar;

    SSL e geçtikten sonra hiç bir sorun yaşamazsınız. Yani arama motorlarındaki sıralamada kaybınız olmaz. Çünkü domain ve alt sayfa linkleri değişmemiş olacak. Yalnız şunu unutmayın Google Search Console’da öncelikli adres olarak https i seçmeniz ve https için yeni bir adres belirtmeniz gerekir.

    Bu arada hiç bir arama motoru SSL i zorunlu tutmaz, tutamaz. Çünkü modern tarayıcılar bile çok güvenilir olan SSL satış firmalarının ürünlerini tam olarak güvenli olarak işaretlemiyor. Örnek Comodo firmasının ürünlerinde sorun yaşayabilirsiniz. SSL sadece yatırım yapan ve sitenine güvenen site sahiplerini ayırt etmek içindir ve yararı boldur.

Cevapla

SSL’e Geçtikten Sonra Sorun Yaşar Mıyım? Sorusunu Cevapla

SSL’e Geçtikten Sonra Sorun Yaşar Mıyım? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla