Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1429 Görüntülenme

Örneğin "Fiyat karşılaştırma siteleri"nin her birinde, aynı ürün adı, dolayısıyla aynı ya da çok benzer açıklama ya da hiç açıklama olmayan sayfalar mevcut. Bunların bazılarında ürün fotoğrafı/fotoğrafları var ya da hiç yok, bu durumda sitelerin içerikleri çok çok benzer olmakta. Ürün sayısının aşırı çok olması da özgün içerik hazırlayıp tüm sayfaları farklılaştırmayı imkansız kılmakta... Bu şekilde yayın yapan sitelerin bir anahtar kelime de değil de, ziyaret sağlayabilecek tüm aramalarda nispeten daha iyi sıralarda gelmesi, aramalarda rekabet gücünü arttırması için hangi tip SEO çalışması faydalı olacaktır?

 • 1
 • 1
 • Sitenin Arama Sonuçlarındaki Sıralamasında Genel Bir İyileşme Sağlamak için Yanıtlar

   admin
   Admin

   3 Mayıs 2014, 12:21

   1

   Merhabalar Erdem Bey,

   Sorunuz için özel stratejik bir yol mevcut. Tüm ürünlerin, içeriklerin ve kıyaslamaların aynı olduğu yada değiştirilemez özelliklere sahip olduğu yerlerde iki ürün arasında fiyatlar yanında ürün benzerlikleri ve içerikleri tarafınızdan makale yazarak ürünün içeriğine entegre edilebilir.

   Yani bir cep telefonunun standart özellikleri yanında editör yorumu yada editör incelemesi başlıklı bir içerik oluşturulursa hem özgün yorumlarınız hem de ürünler arasında güçlü bir içerik yapısı oluşacaktır.

   Rekabet içerisinde olan bu sektörde organik bir SEO yapısı kurmak her zaman en önemli unsurlardır. Burada düşünmeniz gereken strateji "üzerine ne koyabilirim, beni farklı kılacak yada beni tercih edecek içerikler veya sebepler nelerdir" gibi soruları kendinize sorup bu sistem içerisinde farklılık yaratmanız en iyi SEO stratejisi olacaktır.

  Cevapla

  Sitenin Arama Sonuçlarındaki Sıralamasında Genel Bir İyileşme Sağlamak Sorusunu Cevapla