Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1355 Görüntülenme

sitemin konusu ile alakalı sitelere yorum yaparken yorum içeriğine kendi sitemin linkini koyarak yorum yapsam bunu geri dönüşü nedir? Baclink veya kelime sıralamasında bir faydası olur mu? Ayrıca yapmış olduğum bu yorumların link olarak geri dönüşünü nereden kontrol edebilirim faydası oldu mu yoksa zararı oldu mu bunun nasıl anlayabilirim? Kullanmış olduğum bu site var. Bu sitede nereye bakmalıyım ki yapılan yorumun geri dönüşü olduğunu görebileyim

 • 1
 • 1
 • Sitemin Konusuyla Alakalı Yerden Aldığım Link Faydalı mı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   31 Ocak 2015, 08:39

   1

   Sitenizin içeriğiyle aynı sektörel içeriğe sahip farklı sitelerden link almanız tüm backlink türlerinden daha iyi backlink kalitesine işarettir. Bu tür alınan backlinkler sitenize daha üst düzey fayda sağlayacaktır lakin burada backlinklerin istikrarı ve doğallığı çok daha ön plandadır. Doğallığı aşacak backlink türleri ve sadece link alma hedefli planlanan backlinkler ilk safhada iyi tepki gösterse de uzun süre zarfında olumsuz etkisi olacaktır.

   Bu konuda kendinize rakip site (paravan blog) oluşturarak daha faydalı olmasını sağlayabilirsiniz. Ekstra açacağınız paravan bloglarda sektörünüzle ilgili bilgiler verip sitenizin ilgili sayfalarına da link çıkışı yapabilirsiniz.

  Cevapla

  Sitemin Konusuyla Alakalı Yerden Aldığım Link Faydalı mı? Sorusunu Cevapla