SEO Hocası'na Sor

Sitemdeki URL Kaldırma İsteğinden Sonra Sitem İndeks Almıyor

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google İndex 6 sene önce 657 Görüntülenme

Merhaba internet sitemin indexlenen eski sayfalarını silmek için Web Yöneticisi Araçlarını kullanarak URL kaldırma talebinde bulundum. Eski indexlenen tüm sayfaları silmek istememden dolayı siteadi.com şeklinde url kaldırma isteği gönderdim. Arama sonuçları kaldırıldı ancak yeni girdiğim yazılar indexlenmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sitemdeki URL Kaldırma İsteğinden Sonra Sitem İndeks Almıyor için Yanıtlar

  • admin
    Admin 4 Aralık 2014, 11:00

    Merhabalar,

    URL kaldırma talebi Google Webmaster tools üzerinden yapılan ve sitenin hem arama sonuçlarında çıkan alt bağlantılarını hemde indekslenen/istenmeyen URL adreslerini (robots.txt ve meta etiketi dahilinde kullanılarak) kaldırma işlemine denmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sitenizde indekslenmeyen sayfaların sayısı fazlalaşıyor ve sitenizde indeks alma zamanı aşırı fazla uzuyorsa bu durum farklı bir sorundur.

    Sitenizde indeks almayla ilgili bir problem oluşmuşsa ilk olarak sizlere http://www.SEOhocasi.com/hizli-indexlenme-icin-inanilmaz-ipuclari/ adresindeki makalemizi okumanızı tavsiye etmekteyiz. Ardından sayfalarınızın daha hızlı indekslenmesini sağlamak aracıyla Google Webmaster tools üzerindeki “Google gibi getir” aracını kullanarak manuel bir şekilde sitenizi indeksletebilirsiniz. Konuyla ilgili bilgileri de http://www.SEOhocasi.com/google-gibi-getir-nedir/ adresindeki makalemizden öğrenebilirsiniz.

Cevapla

Sitemdeki URL Kaldırma İsteğinden Sonra Sitem İndeks Almıyor Sorusunu Cevapla

Sitemdeki URL Kaldırma İsteğinden Sonra Sitem İndeks Almıyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla