Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1204 Görüntülenme

Merhaba geçtiğimiz haftalarda dns değiştirdik, site hitinde bir düşüş ve bir SPAM uyarısı olmamasına rağmen son 1.5 haftadır yazılarımız Google'da zor indexleniyor, indexlendiği zamanda anasayfa çıkıyor alt konuların açıldığı linki kısmı çıkmıyor.

Örnek : Bir konuyu arattığımızda
Google araması : ornek konu1 diye

ornekdomain.com/ornek-konu1.html - Yerine

ornekdomain.com - Çıkıyor, Google gibi getir yapsak da dizine gönderme, sosyal medya çalışması yapsak da sorun aynı. Botların henüz DNS'e alışmadığını söyleyebilir miyiz? Sizce bu sorunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebiliriz?

 • 1
 • 1
 • Sitemde İndexlenme Sorunu için Yanıtlar

   admin
   Admin

   12 Şubat 2015, 17:55

   1

   İndekslenme sorununu burada kapalı bir arşiv altında incelemek doğru olmayacaktır. İndeksleme problemi olan bir sayfada eğer sisteminiz blog üzerineyse ve ana sayfanız alt sayfalarınızdan daha önce indeksleniyorsa ilk paragrafların ve başlığın ana sayfada yada anasayfa description'unda görünmesi normaldir. Bu konuda sitenizin Google ile ilgili herhangi bir indeksleme problemi bulunmamakta, yan sayfalarınızın aktivitesi yada yan sayfalara özel yapılacak SEO çalışmasının eksikliği olmaktadır.

   Büyük ihtimalle WordPress veya benzeri blog sistemi kullanıyorsunuz. İndekslenmesinin hızını arttıracak SEO çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Bu gerçekleştireceğiniz SEO çalışmaları içerisinde kategorileri hedef alabilirsiniz. Ayrıca yeni yazılarınızı sosyal medya hesaplarınızda ve Google WebMaster tools içerisindeki Google gibi getir aracını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

  Cevapla

  Sitemde İndexlenme Sorunu Sorusunu Cevapla