Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1731 Görüntülenme

kafama takılan başka bir şeyi daha size danışmak istedim. SEO Eklentisi olarak Yoast'ı kullanıyorum. Ancak bu eklentinin sitemap'i konusunda kafamda kuşkular var. Sizce Yoast'ın Sitemap'i SEO açısından yeterli gelir mi yoksa Google XML sitemap gibi başka bir eklenti mi kurmalıyım ve bu sitemap'lerin SEO açısından ne derece önemi var?

Aynı zamanda Yoast sitemap'in görseller için de sitemap bölümü olmasına rağmen sitem görsel ağırlıklı olduğundan dolayı ayrıca Udinra All Image Sitemap eklentisini de kullanıyorum. Bunun Google açısından bir sıkıntısı olur mu? Sonuçta her ikisi de farklı eklentiler ancak Yoast'ın da kısmen görsel sitemap kullanması beni acaba Google açısından sıkıntıya düşürür mü diye merak ediyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Sitemap'lerin SEO'ya Etkisi Ne Düzeydedir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   10 Aralık 2014, 13:47

   1

   İlk olarak site haritaları hakkında bilgi verelim. Site haritası bir web sitesinde yer alan tüm URL adreslerinin yoğunluğa göre sıralandığı bir yol haritasıdır diyebiliriz. Bu dosya içerisinde tüm sitenin tüm URL adresleri bulunmakta, kategorize edilerek farklı dosyalar, tarihler ve içeriklerle de zenginleştirilerek paylaştırılmaktadır.

   Yoast WordPress SEO eklentisinin kendi içerisinde site haritası modülü bulunmaktadır lakin daha detaylı eklentiler daha fazla işinize yarayacaktır. Eklenti içerisinde olan "Google XML Sitemaps" eklentisi sürekli güncellenen bir yapıya sahiptir ve daha detaylı içeriğe sahip olan bu site haritası eklentisini tavsiye etmekteyiz. Görseller için ayrı bir site haritası oluşturmanız da sitenize fayda sağlayacaktır. Bunun için görsel yollarını ve alt etiketlerini iyi tespit eden bir eklenti kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Cevapla

  Sitemap'lerin SEO'ya Etkisi Ne Düzeydedir? Sorusunu Cevapla