SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Sitemap Eklentisi Değiştikten Sonra Ziyaretçi Sayısı Azaldı?

0
Mustafa Genisel
Mustafa Genisel
Sitemap 4 sene önce 707 Görüntülenme

Merhaba,

benim şöyle bir sorunum oldu. Siteme günlük 10 bin kişi geliyordu. Google Webmaster Tools’a girdim bir bakınayım dedim ne var ne yok ama ne göreyim, sitemap hatalı baktım yüksek boyut diyor. Ama yüksek boyutla alakası yoktu. Dedim eklenti değiştireyim. All in one SEO kullanırken Google sitemap kullanayım belki sorun olmaz dedim. Bir değiştirdim site güm hitler gitti şuanda günlük 1000 kişiyi zor buluyor, oda sağda soldaki linkler yada Bing aramasından, ne yapmam gerekiyor eski hiti almam için?

Sitemap Eklentisi Değiştikten Sonra Ziyaretçi Sayısı Azaldı? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 23 Haziran 2015, 12:26

  Merhabalar Mustafa Bey;

  Eski site haritanızın uzantısı eğer siteisminiz.com/sitemap.xml’den /sitemap_index.xml olarak yenilendiyse GoogleBot’ları tekrar test etmesi gerektirdi. Bu nedenle Google robotları sitenizin indexlerini tekrar indecelemek zorunda kaldı.

  Eğer sitemap uzantısı değişmediyse, farklı bir problem yüzünden hitleriniz düştü. Ya en çok ziyaretçi aldığınız yerlerden linkiniz silindi ya da Google, Bing ve diğer arama motorların sonuçlarından düştünüz. Daha önce herhangi bir yerden backlink aldıysanız ve oradan büyük miktarda ziyaretçi geldiyse, ardından o bağlantınız silindiyse Google sizi bu yüzden sitenizi cezanlandırabilir.

  Bunları kontrol ederek sorunun kaynağına ulaşabilirsiniz.

Cevapla

Sitemap Eklentisi Değiştikten Sonra Ziyaretçi Sayısı Azaldı? Sorusunu Cevapla

Sitemap Eklentisi Değiştikten Sonra Ziyaretçi Sayısı Azaldı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla