Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1208 Görüntülenme

Selam benim 4 adet bloğum var. Birinci bloğum 3 senedir açık ve tüm her şeyi indeksli. Bu durumda ikinci ve diğer bloglarımı açalı 2 ay oldu. Sitenin tüm sayfalarını Google indexledi fakat hiçbirinin makalesini indexlemiyor, description title ve içerikte hep ilgili kelimeler bulunmasına rağmen yazılar indekslenmiyor. Sebebi nedir sizce?

 • 1
 • 1
 • Sitelerim Index Almıyor Ne Yapmam Gerekiyor için Yanıtlar

   admin
   Admin

   24 Haziran 2014, 18:00

   1

   Eğer tüm sitelerde aynı makaleyi kullanıyorsanız sitenizin makale içeriklerinin kopya olması sebebiyle bu durum deindex (indeks silinmesi) cezasıyla çarptırılabilecek bir durum olacaktır. Bu işlemlerin sağlıklı olarak devam etmesi için sitenizde paylaştığınız yazıların öncelikle özgün olması gerekmektedir.

   Özgün içerik konusunda fayda sağlayan ve bu içeriklerin güncelliğini sağlamakla yükümlü olan siz blog sahipleri içerikleri özgünleştirmeli ve aynı hosting içerisinde birbirine benzeyen siteler kurmamalıdır.

   Bu içeriklerin doğru bir şekilde indekslenmesi için eğer sitenizde kopya içerik kullanıyorsanız bu içeriklerin değişmesi, haricen indekslenmiyorsa da hem sitenin hem de kodsal yapının özellikle incelenmesi gereklidir.

  Cevapla

  Sitelerim Index Almıyor Ne Yapmam Gerekiyor Sorusunu Cevapla