SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

site için linkleme

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
11 sene önce 799 Görüntülenme

sitemde yazdıgım her konuda yazı içinden anasayfaya ve konunun altında ise diğer sayfalara link veriyorum bu her konuda anasayfama anahtar kelimemin türevlerinde link vermem aşırı sayılırmı yoksa diyelimki günde 2 konu yazıyorsam 2 sinde de anasayfama link veriyorum sadece 1 indemi vermem dogru olur yoksa böyle devam mı edeyim

site için linkleme için Yanıtlar

 • Lerze
  Lerze 29 Ekim 2010, 07:25

  Bence iki yazıda bir değil 5-10 yazıda bir yapın. Eğer her yazıda yapacaksanız mutlaka anahtar kelimenizin alt kelimeleride olsun ve onlara link verin.

  Örnek vermek gerekirse eğer, bir oyun siteniz var diyelim, ana kelimeniz “oyun oyna” ike alt kelimeleriniz “araba oyunları”, “kız oyunları” vb… yani her konunun altına anasayfa yerine alt anahtar kelimenize yada alt sayfalarınıza (örnek : haberler diye bir kategoriniz varsa buraya) link vermek daha akıllıca olur.

 • KaRaBuLuT
  Karabulut 11 Eylül 2010, 21:35

  Dediğin gibi her yazında aynı şeyleri sürekli olarak linklemen aşırı kaçar tabiki. Buda Google bomb cezası veya daha kötü bir ceza almana neden olabilir. Yani aramalarda gerileyebilirsin.İki yazıdan birinde yapman daha iyi olacaktır. Zamanla yükseldikçe sıralamada bunu 3 yazıda bir yapmalısın çünkü zaman geçtikçe linklemelerin sayısı artacak. Bir de sitenle ilgisiz kelimelerde linkleme yapma.

Cevapla

site için linkleme Sorusunu Cevapla

site için linkleme ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla