SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

site için linkleme

0
Şafak
Şafak
Link İnşaası 8 sene önce 267 Görüntülenme

Hocam sitemde yazdıgım her konuda yazı içinden ana sayfaya ve konunun altında ise diger sayfalara link veriyorum bu her konuda ana sayfama anahtar kelimemin türevlerinde link vermem aşırı sayılırmı yoksa diyelimki günde 2 konu yazıyorsam 2 sinde de ana sayfama link veriyorum sadece 1 indemi vermem dogru olur yoksa böyle devam mı edeyim

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

site için linkleme için Yanıtlar

 • Lerze
  0
  Lerze 29 Ekim 2010, 07:25

  Bence iki yazıda bir değil 5-10 yazıda bir yapın. Eğer her yazıda yapacaksanız mutlaka anahtar kelimenizin alt kelimeleride olsun ve onlara link verin.

  Örnek vermek gerekirse eğer, bir oyun siteniz var diyelim, ana kelimeniz “oyun oyna” ike alt kelimeleriniz “araba oyunları”, “kız oyunları” vb… yani her konunun altına ana sayfa yerine alt anahtar kelimenize yada alt sayfalarınıza (örnek : haberler diye bir kategoriniz varsa buraya) link vermek daha akıllıca olur.

 • KaRaBuLuT
  0
  Karabulut 11 Eylül 2010, 21:35

  Dediğin gibi her yazında aynı şeyleri sürekli olarak linklemen aşırı kaçar tabiki.Buda google bomb cezası veya daha kötü bir ceza almana neden olabilir.Yani aramalarda gerileyebilirsin.İki yazıdan birinde yapman daha iyi olacaktır.Zamanla yükseldikçe sıralamada bunu 3 yazıda bir yapmalısın çünkü zaman geçtikçe linklemelerin sayısı artacak.Birde sitenle ilgisiz kelimelerde linkleme yapma.

site için linkleme Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et