Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2966 Görüntülenme

Site içi SEO nedir, nasıl yapılır? Hangi kriterlere dikkat edilmelidir? Site içerisinde link paylaşmak site içi SEO'ya girer mi? Teşekkürler SEO Hocası.

 • 1
 • 1
 • Site İçi SEO Çalışması Nedir? için Yanıtlar

   Çağrı K.
   çağrı K.

   5 Eylül 2019, 15:10

   1

   Site içi SEO, bir sitenin sayfa yapılarını ve mecradaki otoriterliği söz konusu olan kriterlerin tümünü barındırır. ... Google vb. Arama motorları adına yapılan iç seo optimizasyon çalışmaları ile sitenizin kolay yorumlamasına yardımcı olmaktadır.

   Ozan Can
   Ozan Can

   15 Ağustos 2019, 14:17

   1

   Site içi SEO, çalışması ile bir siteye meta, tag, kod, keyword gibi taktikler uygulanarak web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkartılır.

   Site içi SEO, web sitesinde yazılım ve tasarıma ait tüm alanları içermekle beraber en önemli kısmı SEO uyumlu özgün içeriklerdir. Site içi SEO Çalışması web sitenizin yazılım, tasarım, içerik ve tüm link yapısını kapsamaktadır.

   Site İçi SEO web sitenizi arama motoru dostu yapma işlemidir. Basit bir ifadeyle bu, web sitenizdeki bazı unsurları optimize etmek anlamına gelir, böylece arama motorları web sitenizin içeriğini ve yapısını daha iyi tarayabilir ve anlayabilir. Sitenizden ne kadar fazla bilgi ve veri alabilirse, dizinlerinde daha yüksek sıralama şansınız o kadar artar. Site İçi SEO ile ilgili olası sorunları çözmek ve iyileştirmek, web sitenizi arama motorları ve özellikle Google için optimize ederken atmanız gereken ilk adımdır.

   Gooogle bot web sayfalarını site içi metriklere (title, description, heading etiketleri, vb.) bakarak anlamlandırır ve hedeflediği anahtar kelimelerde çıkarımlarda bulunur.

   Site içi metriklerin optimize edilmesi; sıralama kazanmak ve daha fazla anahtar kelimeden trafik çekmek için yapılmaktadır. Bu işlem kapsamındaki tüm uygulamalar Site İçi SEO olarak gerçekleştirilmektedir.

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   30 Ekim 2015, 08:29

   1

   Site içi SEO çalışmalarında web sitesini Google botlarının nasıl okuduğu daha çok dikkate alınmaktadır. Eğer web sayfanız Google standartlarına uymuyorsa bu durum sıralamanızı doğrudan etkileyici bir unsur olarak size yansıtılır. Site içi SEO düzenlemeleri ortalama olarak %35'lik bir öneme sahipken site dışı SEO çalışmaları geri kalan dilimi yani %65'lik bir kısmı kapsamaktadır. Fakat iç kısımda yapılan değişiklikler arama sonuçlarına dış SEO çalışmalarından daha çabuk yansımaktadır. Bunun sebebi Google botları sitenize gelip değişiklikleri fark ettiği an bunu direkt olarak sıralamaya yansıtırlar.

   Bir web sayfasını anahtar kelime için optimize ederken dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Özellikle anahtar kelimenin Title - Description - H1 bölümlerinde yer alması ve sayfa içerisindeki anahtar kelime yoğunluğunun %2 civarında olması çok önemlidir.

   Site içi SEO düzenlemelerinde yer alan kriterlerden kısaca bahsedecek olursak;

   1- Meta taglarının kontrolü ve düzenlenmesi
   2- Search Console analizi
   3- Hız ve Mobil uyumluluk testi
   4- Css ve Js sıkıştırması
   5- Canonical etiketlerinin kontrolü ve düzenlenmesi
   6- H etiketlerinin kontrolü
   7- İçerik & Kod oranı kontrolü
   8- Kopya içerik kontrolü
   9- Resim optimizasyonu
   10- Kopya içerik kontrolü

   ve daha bir çok kriter yer almaktadır. SEO Hocası ekibi olarak site içi SEO kriterlerinde her zaman yeni algoritmalara karşı güncellemeler getirmekteyiz. Eski yada günümüzde işlevi olmayan kriterleri ele almak yerine en güncel algoritmalara uyumlu olacak şekilde bir web sitesini optimize etmek her zaman daha etkili ve faydalı olmaktadır.

   Site içi SEO için hazırlamış olduğumuz e-kitabı indirmek isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

   https://www.seohocasi.com/seo-kitaplari/

  Cevapla

  Site İçi SEO Çalışması Nedir? Sorusunu Cevapla