SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

SEO Ajansı Nedir? Ne İş Yapar?

2
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 6 ay önce 464 Görüntülenme

Günümüzde Dijital ortamın artış sebebiyle SEO Ajansları az da olsa bir SEO ajansı ne iş yapar? tam olarak bizlere ne hizmeti sunmaktadırlar. Seo ajansının hizmet kapsamı nedir? Hangi performansı veya sonucu beklemeliyiz ve seo ajanslarının çalışma modeli nedir? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse sevinirim.

SEO Ajansı Nedir? Ne İş Yapar? için Yanıtlar

 • Yasin Ç.
  2
  Yasin ç. 30 Temmuz 2019, 03:58

  Bir SEO ajansı, işletmelere online görünürlüklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunmaktadır. Arama motoru optimizasyonu, sitenizi arama motorlarına daha çekici hale getirmek için web sitenizin tasarımında ve içeriğinde değişiklik yapma sürecidir. Siteniz ne kadar iyi optimize edilmişse Google gibi arama motorları için o kadar iyidir, sitenizin işletme veya ürün / hizmet teklifinizle alakalı anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında sıralanma olasılığı daha yüksektir. Bir SEO ajansı ile çalışmanın en büyük yararı, ajansların arama motorlarında iyi pozisyon kazanmaya yardımcı olma konusunda deneyimli olmalarıdır. SEO uzmanları sitenize Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorları yoluyla daha fazla organik trafik getirmenize yardımcı olmak için neyin gerekli olduğunu bilir. Bir SEO ajansı arama motoru optimizasyonu farklı alanlarda uzmanları kullanır. Bu SEO uzmanları, sitenizi denetleme, özel bir SEO stratejisi geliştirme ve İşinizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak taktikleri uygulamaktadır. En iyi SEO ajansları, web sitenizi kendi siteniz gibi ele alır. Bu, yatırım getirisini (ROI) en üst düzeye çıkarmak ve işletmenizin genel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla sitenizin SEO hakkında kararlar verecekleri anlamına gelir. Şirket ayrıca, SEO hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için sitenize her açıdan bakacaktır.

 • Burak Ünsal
  2
  Burak ünsal 30 Temmuz 2019, 03:54

  Bir SEO ajansı, arama motorlarının (SERP) arama sonuçları sayfasında yüksek rütbeli yerleşimler elde ederek bir Web sitesine gelen ziyaretçi sayısını artırmak için arama motoru optimizasyonu uygulamasından yararlanır. Bir SEO ajansı, işletmelere çevrimiçi görünürlüklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunmaktadır. Arama motoru optimizasyonu, sitenizi arama motorlarına daha çekici hale getirmek için web sitenizin tasarımında ve içeriğinde değişiklik yapma sürecidir.

  SEO Ajansı İle Çalışmak Zorunda Mısınız?

  Çoğu durumda, SEO’yu küçük işletmelerinizi genişletmek için uygun bir seçenek olarak düşünmelisiniz. Bir SEO ajansı ile anlaşmak için paraya sahip değilseniz, kendi başınıza rekabet etmeye çalışın. … Bir SEO ajansı herkes için olmasa da, başarıyı görmek için gereken zamanı, çabayı ve parayı değerlendirdiğinizden emin olun.

  Bir SEO Ajansı olarak çalışmaya başlamak için Temel Kontrol Listesi
  1. SEO Ajansı Markanızı seçmeye başlayın.
  2. SEO Ajansınızın Dijital Varlığını Oluşturun.
  3. Yasal Gereksinimler için adresinizi belirleyin.
  4. SEO Ajansınızın Metodolojisini Geliştirin.
  5. SEO Ajansınız için Müşteri Bulmaya Başlayın.
  6. Doğru Talepleri Hak Kazanın.
  7. SEO Beklentileri görüşün.
  8. SEO Teklifinizi Yaratın.

 • Mustafa DURNA
  0
  Mustafa Durna 27 Mart 2018, 11:15

  SEO Ajansları, sitenizi arama motorlarında ön plana çıkartma konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra sitenizi iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Cevapla

SEO Ajansı Nedir? Ne İş Yapar? Sorusunu Cevapla