Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  5247 Görüntülenme

Kısa süre önce birçok yabancı bot saldırısı nedeniyle sitede kalma süresi düştü ve botlar yabancı olduğundan Alexa çok çok kötü etkilendi. Bunu düzeltmek için organik hit programı kullanmayı düşünüyorum. Program tamamen Türk hit ve siteye Google'dan istediğimiz kelimeden giriyor. Sitede de uzun süre bekletmeyi düşünüyorum. Sizce etkisi olur mu?

 • 1
 • 1
 • Organik Hit Programı için Yanıtlar

   Kaan Gülten
   Kaan Gülten

   31 Temmuz 2019, 15:12

   1

   Google'dan belirtilen anahtar kelimelerle organik trafik oluşturan bazı yazılımları test ettim. Google analitikte trafik görebiliyordum. Ancak GWT (Arama konsolu) bu tıklamaları göstermiyor! Bu, Google'ın sahte trafikleri yazılımdan algılayabileceği anlamına gelir. Buna benzer bir yazılıma ihtiyacım var: Önce Google’daki tanımıma göre bir anahtar kelime arayın. Sonra SERP'de bulunan bağlantımı tıklayın. Ardından saniyeler veya dakikaları bekleyin (tanımlarıma göre), IP ve Kullanıcı Aracısını değiştirin ve önceki işlemi tekrarlayın. Yani yazılım bu özelliklere sahip olmalı:
   1- Google’da arama yapabilir (doğal izlenim oluşturmak için)
   2-SERP'de bulunan bağlantılarıma tıklayabilir (insan davranışına benzer doğal davranışlar)
   3-Tekrarlama eylemleri için bekleme süresini tanımlayabilir.
   4-IP'yi (özel Asya ve doğu ülkeleri) arama yapmadan önce her zaman değiştirebilir.
   5-Arama yapmadan önce her zaman Kullanıcı aracısını (tarayıcı adı, tarayıcı türü, işletim sistemi, cihaz türü, cihaz adı ve ...) değiştirebilir
   6- Google her sahte izlenimi tespit edemez ve tıklayamaz.

   Her geçen gün Google algoritması geliştiği için de kullanılan organik hit yazılımları yetersiz kalacak ve sitenizin ceza almasına sebep olabilecektir.

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   8 Ağustos 2015, 22:55

   1

   Organik hit programlarında ismi her ne kadar organik olsa bile siteye yaptırılan ziyaretçiler bir bot tarafından yaptırılır ve bu genellikle sabit bir IP üzerinden olur. Yani ismi size göre organiktir fakat işlevi Google'a göre organik değildir. Bu tür ziyaretler web sitenize fayda değil aksine zarar getirmektedir. Her ne kadar anahtar kelime üzerinden giriş yapılıyor gibi görünse dahi Google web sitenize giren ziyaretçileri sizden daha iyi bilmektedir. Örneklerle açıklamak gerekirse sizin 3. sayfada olan bir web siteniz var. Bastınız hiti, doğal olarak Google bunu fark edecektir. Sitenize olan bu trafiği gözlemleyecek ve bir süre sonra web sitenizi dalgalanmaya sokacaktır. Aynı trafiği belki de daha fazlasını sizi geri sıralara ittiği taktirde almaya devam edeceksiniz. Yani Google bu ziyaretçi akışı ile birlikte gelen trafiğin aslında normal kullanıcılar ile değil herhangi bir yazılım tarafından yapılmış olduğunu anlayacak ve Google gözündeki değeriniz de buna bağlı olarak düşecektir. Alexa değerini çok fazla önemsememenizi, web sitenize kaliteli içerikler ekleyip bunları çeşitli ortamlarda paylaşarak doğal yollarla ziyaretçi kazanmanızı tavsiye ederim.

  Cevapla

  Organik Hit Programı Sorusunu Cevapla