Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1664 Görüntülenme

Rakip siteleri araştırdığımda backlinklerinde kendi sitesinin backlinkleride yer almaktadir. Fakat nedense kendi sitemde sadece diğer sitelerden gelen backlinkler yer almaktadır. Site içi backlink linklemelerini yaptığım halde Google görmüyor. Bunu nasıl halledebilirim.

 • 1
 • 1
 • Site İçi Linklemelerde Google Sorunu Var için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 11:35

   1

   Merhaba,

   Sitenize yönlendiren bağlantıları bulma ve bildirme yeteneğimizi birçok faktör etkileyebilir. Bunlar, tarayıcımızın taramak için sayfaya erişip erişemeyeceği ve bağlantıların keşfedilebilir olup olmadığı ve ne kadar yakın zamanda yayınlandığı gibi şeyleri içerir. Bu nedenle site içi bağlantılar ve aldığımız backlinkler, bazı analiz araçlarında görünmeyebilmektedir.

   Aynı zamanda bağlantılarınızı analiz ettirdiyseniz ve hala Bağlantı Gezgini'nde verdiğiniz bağlantılarınızı göremiyorsanız, tarayıcımızın robots.txt dosyası tarafından engellenmediğinden emin olmak için kontrol etmek iyi bir fikirdir.

   admin
   Admin

   4 Şubat 2015, 08:32

   1

   Öncelikle site içi linklerle ilgili bilgi verelim. Site içi linkler sitenizin bir sayfasından başka bir sayfasına (subdomain hariç) yönlendirilen kalıcı bağlantı tipleridir. Bu tür bağlantılar sitenizin genelini etkilediğinden dolayı sitenizdeki dolaşımı ayarlar ve hem arama motorlarına hem de kullanıcılara yer gösterici navigasyon olarak site içerisinde dağılır.

   Backlink analizi raporlarında farklı sitelerde iç linkler görünebilir, normaldir. Sitenizde de iç link yapısı olduğundan bu tür işlemlerin belgelendirilircesine link araçları içerisinde olmasına açıkçası gerek yoktur. Sitenizde doğal bir link inşası olacağı için bu tür kriterlerin değerlendirme içerisine alınmasına gerek olmamaktadır.

  Cevapla

  Site İçi Linklemelerde Google Sorunu Var Sorusunu Cevapla