SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Site Anahtar Kelimesi ile Konu Anahtar Kelimesi

0
Umut İrhan
Umut İrhan
Anahtar Kelime Yoğunluğu 5 sene önce 651 Görüntülenme

Merhabalar, bir film sitesi üzerinden örnek verecek olursak; sitenin anahtar kelimesi “720p izle, hd izle, full izle,” bu olabilir mi ? Yoksa şöyle mi olmalı;” 720p Film izle, HD Film izle, Full Film izle,” ?
İlk verdiğim örnek konularda kullanılan keyword. O keywordleri sitenin anahtar kelimesi olarak kullanmalı mıyız yoksa içinde film izle geçen çeşitli anahatar kelimeler mi kullanmalıyız ?

Site Anahtar Kelimesi ile Konu Anahtar Kelimesi için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 11 Eylül 2014, 11:24

  Merhaba Umut bey, sorunuzu yanlış anlamadıysak cevabımız şu şekildedir;

  Eğer sitenin anahtar kelimelerini belirleyecekseniz Film izle gibi kelimeleri kullanabilirsiniz, çünkü zaten bir film sitesidir. Ancak film tanıtım sayfalarında kullanacaksanız {film adı} Film İzle yerine {film adı} izle şeklinde kullanılması daha doğru olacaktır. Yani film sayfalarının anahtar kelimelerinde “film” kelimesinin birkaç defa tekrar etmesine gerek yoktur. Çünkü film ismi aramalarının sonuna genellikle film kelimesi dahil edilmemektedir.
  Örnek vermek gerekirse, “hızlı ve öfkeli filmi izle” yerine “hızlı ve öfkeli izle” şeklinde aramalar çoğunluktadır. Bu sebeple film yoğunluklu kelimeleri sadece anasayfada kullanılması daha doğru olacaktır. Ancak çeşitlilik sağlamak adına bir adet de olsa film izle geçen kelimeler kullanılabilir.

Cevapla

Site Anahtar Kelimesi ile Konu Anahtar Kelimesi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla