Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1483 Görüntülenme

bir film sitesi üzerinden örnek verecek olursak; sitenin anahtar kelimesi "720p izle, hd izle, full izle," bu olabilir mi? Yoksa şöyle mi olmalı;" 720p Film izle, HD Film izle, Full Film izle,"?
İlk verdiğim örnek konularda kullanılan keyword. O keywordleri sitenin anahtar kelimesi olarak kullanmalı mıyız yoksa içinde film izle geçen çeşitli anahatar kelimeler mi kullanmalıyız?

 • 1
 • 1
 • Site Anahtar Kelimesi ile Konu Anahtar Kelimesi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   11 Eylül 2014, 11:24

   1

   Merhaba Umut bey, sorunuzu yanlış anlamadıysak cevabımız şu şekildedir;

   Eğer sitenin anahtar kelimelerini belirleyecekseniz Film izle gibi kelimeleri kullanabilirsiniz, çünkü zaten bir film sitesidir. Ancak film tanıtım sayfalarında kullanacaksanız {film adı} Film İzle yerine {film adı} izle şeklinde kullanılması daha doğru olacaktır. Yani film sayfalarının anahtar kelimelerinde "film" kelimesinin birkaç defa tekrar etmesine gerek yoktur. Çünkü film ismi aramalarının sonuna genellikle film kelimesi dahil edilmemektedir.
   Örnek vermek gerekirse, "hızlı ve öfkeli filmi izle" yerine "hızlı ve öfkeli izle" şeklinde aramalar çoğunluktadır. Bu sebeple film yoğunluklu kelimeleri sadece anasayfada kullanılması daha doğru olacaktır. Ancak çeşitlilik sağlamak adına bir adet de olsa film izle geçen kelimeler kullanılabilir.

  Cevapla

  Site Anahtar Kelimesi ile Konu Anahtar Kelimesi Sorusunu Cevapla