Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1321 Görüntülenme

Kişisel blogumu mutluluk kelimesinde yükseltmek istedim. İşte site içi anahtar kelime dağılımını düzenledim, etiketleri düzenledim, kategorisi isimlerini yeniden değiştirdim(URL aynı kalmak şartıyla), description değiştirdim falan filan. Sonra bir arkadaştan 75 forum tanıtımı 150 sosyal imleme aldım. Bunu iki güne yayarak yaptırdım. Dünde pr 4 bir siteden link aldım. Dünkü Google sıralamasında mutluluk kelimesinde 185. sırada iken ve iki gün önce 210. sırada iken bu gün baktım sıralamada yok. Acaba Google indexleme işlemi yaparken siteleri arama sonuçlarından çıkarıyor mu? Yada bu site içi Optimizasyon yaparken birçok şeyi değiştirdiğim için geçici bir silinme mi yaşadım. Google Search Console'da hiçbir bildiri, manuel spam falan yok.

Şimdi çalışmalarıma devam etmeli miyim? Mutluluk kelimesinde her gün bir foruma makale girmeye devam etsem olur mu yada beklemeli miyim?
Bundan sonraki süreç ne olmalıdır?

 • 1
 • 1
 • Sıralamadan Düştükten Sonraki İşlemler için Yanıtlar

   admin
   Admin

   29 Haziran 2014, 21:22

   1

   Forumlarda veya bloglarda yapılan SEO paketleri adı verilen backlink paketleri sitenize hiçbir artı kazandırmamaktadır. Bu süreç konusunda da sitenizde olan gerileme gayet doğal bir gerilemedir ve sitenize verdiği zarar da bilmukabele o şekildedir.

   Bu durumda ne yapmalısınız? Backlink aldığınız sitelerin %60 lık bir kısmı hiçbir işe yaramayacaktır çünkü Google sosyal imleme olarak gördüğü siteleri tamamen SPAM olarak algılamaktadır. Bu işlemler de sitenize zarar vermiş olabilir. Bunun için sitenize bağlantı veren tüm siteleri kontrol etmeniz gereklidir.

   Gerekli siteler için de silemeyeceğinizden dolayı da disavow links aracılığıyla bağlantıları reddetmeniz gereklidir.

  Cevapla

  Sıralamadan Düştükten Sonraki İşlemler Sorusunu Cevapla