Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1219 Görüntülenme

bir kelimede Google birinci sayfadaydım, makalelerimin hepsi bana ait, özgün. 1 günde o kelimede hiç çıkmamaya başladım. Google Search Console'dan manuel işlemlere tıkladığımda manuel web spam işlemi bulunamadı yazıyor. Sorun neden kaynaklanmıştır ve çözümü var mı? Başka kelimelerde problem yok sadece benim için en önemli kelimede çıkmışım sıralamadan.

 • 1
 • 1
 • Sıralamadan Çıkarılma için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 15:52

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle bu aslında çok farklı sorunların oluşturduğu sonuç olabilir. Farklı sorunlardan kastımız Google arama motoru çok farklı metrikleri dikkate alarak indexleri sıralamaya koyduğunu ve bu metrikleri yıl içerisinde değiştirdiğini belirtmekte. Güncel olarak SEO metriklerini analiz etmenizi akabinde sitenizde bu metriklere uygun bir şekilde yer vermenizi önerebilirim.

   admin
   Admin

   4 Temmuz 2015, 14:17

   1

   Kelime bazlı olarak sıralamadan kaybolmanızın bir çok sebebi olabilir. Eğer tek kelime için çalışma gerçekleştiriyorsanız yoğun bir SEO çalışması sonrası ceza almış olabilirsiniz, veya diğer kelimelere nazaran bu kelimeniz için çok daha agresif bir SEO çalışması gerçekleştirdiyseniz buna bağlı olarak ceza almış olabilirsiniz. Öncelikle durumun tespitini gerçekleştirmeli ve ona uygun çalışmalar yapmalısınız.

   Daha detaylı bir bilgi almak için SEO 2015 kitabını okuyabilirsiniz.

   https://www.seohocasi.com/seo-kitaplari/

  Cevapla

  Sıralamadan Çıkarılma Sorusunu Cevapla