Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1361 Görüntülenme

Merhaba aşağıda bir çok kişinin de genelde forumlarda sorup tam cevap bulamadığı bir soruyu soracağım ;

Mesela "Kaptan Tsubasa" 120 bölümlük bir video içeriğidir. "Kaptan Tsubasa 1. Bölüm izle", "Kaptan Tsubasa 2. Bölüm", "Kaptan Tsubasa 3. Bölüm izle" yazınca sıralamalarda yükselmek istiyorum yani bütün bölümlerinde yükselişim olsun istiyorum. Bunun için tanıtım yazısı alacağım ama acaba tanıtım yazısında ki anahtar kelimemi "Kaptan Tsubasa" yaparsam bütün 120 bölümlük içeriğin sıralamada yükselmesini sağlayabilir miyim? Yani o kelimenin tabanında güçlenmiş sayılır mıyım?

 • 1
 • 1
 • Sıralamada Alt Kelimeler Nasıl Yükselir? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   17 Eylül 2015, 14:30

   1

   Rica ederiz 🙂

   beton santrali
   Beton Santrali

   17 Eylül 2015, 11:39

   1

   Sitemizin SEO çalışmalarını sizlerin sunmuş olduğunu bilgiler neticesinde yapıyoruz. Paylaşımlar teşekkürler.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   17 Eylül 2015, 07:24

   1

   Merhabalar Özgür Bey;

   Forumlarda bu tür tecrübe isteyen konuların cevaplarını bulmak epey zordur. Bu durumu tecrübelerimizce size detaylı olarak yanıtlamaya çalışacağım.

   Bir film sitesi rekabeti oldukça yüksek anahtar kelime yoğunluğuna sahip bir sektörün içerisindedir. " ABC Film izle", "ABC Dizi izle" gibi rekabeti oldukça yüksek anahtar kelimeler bulunmaktadır. Rekabet üst düzey olduğu için sıralamalarda dalgalanmalar sıkça görülmektedir. Ancak sıralamalarda kalıcı olmak için rekabet üst düzey olduğundan dolayı site içi SEO stratejisini de doğru kurmak gerekmektedir.

   Anahtar kelime için en doğal ve en doğru site içi kurgusu her anahtar kelime için ayrı sayfa olması ve bu anahtar kelimeyi site dışı çalışmalarla desteklemektir. "Kaptan Tsubasa" nın her bölümü için ayrı bir sayfasının olması demek her bir bölüm için ayrı ayrı SEO ya tamamen uyumlu sayfaların olması demektir. Burada 120 bölüm için 120 ayrı sayfa biraz yüksek bir rakam olsa da rekabeti bu denli yüksek bir sektör de ilk sayfada kalıcı olmak adına atılacak ilk ve en önemli adım her anahtar kelime için ayrı sayfaların açılması ve bu sayfaların tamamen anahtar kelime ile uyumlu olmasıdır.

   E-ticaret sitelerinde ana kategoriye çalışıldığında alt kategoriler de bu çalışmadan olumlu olarak etkilenmektedir. Doğrudan çalışılan kelime dolaylı olarak alt kategori sıralamalarda etkisini gösterecektir. Alt kategorinin sıralamalarda yükselmesi için anahtar kelime rekabetinin düşük olması gerekir. Yüksek rekabete sahip bir kelime ise bu kelimeye doğrudan SEO çalışması yapılmalıdır. "Kaptan Tsubasa" için 120 ayrı bölüm demek 120 ayrı kelime anlamına gelmektedir. Dolayısı ile bu kelimeye çalışma yapmak sadece çalışma yaptığınız sayfanın sıralamalarını etkileyecektir. Diğer bölümleri ise etkileyemeyecektir. Her bölüm için ayrı ayrı çalışma yapmak sizi amacınıza ulaştıracaktır. Çünkü "Kaptan Tsubasa" izlemek isteyen bir kişi hangi bölümü izlemek istiyorsa genellikle bölüm ismi yazarak bu aramayı yapmaktadır. Dolayısı ile "Kaptan Tsubasa" genel bir arama kelimesi olacağı için sizin hedeflediğinizin dışında bir çalışma olacaktır. "Kaptan Tsubasa 2. Bölüm" diye arayan kişi doğrudan karşısında 2. Bölümü görmek isteyerek arama yapacaktır. Buradan yola çıkarak kullanıcıların istediklerini kullanıcı gözünden düşünerek uygulamak ve kullanıcıya istediğini vermek en doğru SEO stratejisidir.

  Cevapla

  Sıralamada Alt Kelimeler Nasıl Yükselir? Sorusunu Cevapla