SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO’da Domain rakam mi yazi mi

0
Emin Aslan
Emin Aslan
Domain Uygunluğu 5 sene önce 596 Görüntülenme

yediaralik.com mu yoksa 7aralik.com mu ? Hangisi SEO adına daha etkilidir, hangi domaini tercih etmemi önerirsiniz

SEO’da Domain rakam mi yazi mi için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 4 Aralık 2014, 12:51

  Merhaba Emin,

  Domain alımlarında marka ve prestijli domainler seçmek önemlidir. Alınan bir domain ne kadar çok akılda kalıcı olabilirse ziyaretçiler tekrar siteyi ziyaret etmek istediğinde unutulmayacak bir domain seçilmelidir.

  Rakamlı ve rakamsız domainlerde SEO çalışması yapılması arasında hiç bir fark yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken jenerik domaini bulmaktadır ve içini doldurmaktır. Örnek veriyorum 2 domainide aldınız yediaralik.com’a çok az içerik girdiniz 7aralik.com ise düzenli olarak girerseniz düzenli içerik girilen 7aralik.com daha önde olacaktır. Bu yüzden domainin ismi değil altının doldurula bilirliği çok daha önemlidir.

  Site projenizin içeriği de önemlidir. Eğer 7 aralık kelimesinin aranmasına hitap edecekseniz bu aramada hangisinin daha fazla olduğuna dikkat etmelisiniz. 7 aralık şeklinde mi yoksa yedi aralık şeklinde mi daha fazla aranıyor. Hangisi daha fazla aranıyorsa onu tercih etmenizi öneririz. Ancak anahtar kelimeniz yoksa içerik önemliyse marka olmaya daha yakın olduğu için ve daha kısa olduğu için 7 aralık rakam olarak daha avantajlı olacaktır.

SEO’da Domain rakam mi yazi mi Sorusunu Cevapla

SEO’da Domain rakam mi yazi mi ile Benzer SEO Yazıları