Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1427 Görüntülenme

Google Ads kısmında verilen reklamların SEO'ya katkısı olur mu? Google Ads reklamlarının SEO'ya katkısı olmadığını söyleyenler var, sizden detaylı bilgi alabilir miyim?

 • 1
 • 1
 • Google Ads'in SEO'ya Faydası Var Mı? için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   3 Mayıs 2021, 17:40

   1

   Google Ads'in SEO'ya doğrududan bir katkısı olmamakla birlikte trafiğinizin ve marka bilinirliğinizin artması SEO açısından olumlu olacaktır.

   Örneğin marka biliriliğiniz ve imajınız olumlu yönde seyrettiğinde Google sıralamalarında 3. veya 4. sırada çıksanız bile kullanıcılar markanızdan dolayı sizden önceki siteleri atlayıp sizin sayfanıza tıkladığından ve bunu yeteri kadar insan. yaptığında Google sizin diğer sitelerden daha uygun olduğunuzu düşünerek sıralamanızı yükseltecektir.
   Fakat bu tür çalışmalar yapılırken tek bir yere odaklanmamalı dijital pazarlama stratejinizi planlı bir şekilde hazırlamalısınız. Örneğin sadece Google Ads'e yatırım yaparak SEO'ya da başarı beklemek sizin tahmin edebileceğiniz gibi uygun olmayacaktır.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   20 Temmuz 2018, 15:54

   1

   Ads reklamlarının SEO'ya katkısı bulunuyor fakat umduğunuz kadar yüksek boyutta değil çünkü SEO genel anlamda teknik kısımında yapılan sonuçlar doğrultusunda işleyen yapıdır.
   Ads reklamlarının şu açıdan etkisi var;
   * CTR ( Tıklama ) oranında artış gösterir ve trafik çeken bir site Google gözünde faydalıdır ve güncelliğini daha iyi korur.
   * Marka bilinirliğinde artış olacaktır.
   * Analytics verisi üzerinden Organik Trafik kısmına baktığınız zaman az trafik çeken bölgelere yönelebilir ve değerlendirebilirsiniz.

  Cevapla

  Google Ads'in SEO'ya Faydası Var Mı? Sorusunu Cevapla