SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Google Ön Bellek Sorunu (Başka bir sitenin ön belleği görünüyor)

0
Ahmet
Ahmet
Domain Uygunluğu 4 sene önce 852 Görüntülenme

Merhaba SEOHocası yöneticileri,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu tür garip bir durumla karşı karşıyayız.

Kurumsal bir firmanın 2 markası için hazırlanmış 2 ayrı web sitesinde bazı bölümler elma/elma durumda (1e1 aynı) Sonuç olarak Vizyon, Misyon, Tarihçe gibi alanlarda farklı bir şey yazamıyoruz.

Olay;

1site.com/tarihce.html’in ön belleğine bakıldığı zaman, 2site.com/tarihce.html Google’ın önbelleğidir yazıyor ve 2site.com/tarihce.html görünüyor?

Değerli yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Google Ön Bellek Sorunu (Başka bir sitenin ön belleği görünüyor) için Yanıtlar

 • admin
  -2
  Admin 27 Haziran 2015, 13:27

  Merhabalar,

  Bazı bölümlerinizde içeriklerin aynı olması öncelikle kopya içerik sorunu oluşturmaktadır. Fakat bu durum bir web sitesi için aynı içeriğe sahip web sitesinin önbelleğini gösterme şeklinde oluşabilecek bir durum değildir. Google böyle durumlarda web sitelerine ceza verir, veya ilgili anahtar kelime için sıralamadan düşürür. Fakat size ait bir domain üzerinde kesinlikle başka bir domainin önbelleğini göstermemektedir.

  Bu durumun sebebi yazılımsal bir hata yüzünden oluşmuş olabilir. Öncelikle canonical kodlarınızı kontrol etmenizi öneririm. Yanlış canonical kullanımı bu tür hatalara yol açabilir. Bunun dışında eğer aynı host üzerinde barınıyorsa bu web siteleri önbellek probleminiz bu durum sebebi ile oluşmuş olabilir. Arka planda kullanılan veri tabanı, içerikler ortak diye aynı yerden kullanılmışsa Google önbelleğe orjinal veri tabanını kullanan web sitesini almış olabilir. Eğer daha öncesinde bu iki domainden birisi diğerine yönlendirilmişse Google tarafında önbelleğe alınmış olabilir.

  Sorunun kesin çözümü için Webmaster Tools üzerinden Google Gibi Getir diyerek hatayı tespit edebilirsiniz.

Cevapla

Google Ön Bellek Sorunu (Başka bir sitenin ön belleği görünüyor) Sorusunu Cevapla

Google Ön Bellek Sorunu (Başka bir sitenin ön belleği görünüyor) ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla