SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelimeye Uygun Domain

0
Umut Nalbant
Umut Nalbant
Domain Uygunluğu 5 sene önce 728 Görüntülenme

6 aylık bir sitem var domaini hedef anahtar kelimede 1 harf eksik. ( hedef anahtar kelime ” …… turu ” ) aramalarda şuanda 17. sırada içerik olarak benden kötü olan hedef kelimede eksiği olmayan bir kaç site benden önde çıkmakta.

ilk sorum domaindeki 1 harfin arama sonuçlarına etkisi var mıdır?. domain bir şehir hakkında tur sitesine ait örnek tur com benden önde çıkan sitelerin domainleri turu com/org/net

2. soru domaini değiştirmeyi düşünüyorum istediğim hedef anahtar kelimede ve com.tr uzantı turu com.tr sizce eski siteyi 301 yönlendirme mi yapmam daha iyi yoksa 0 dan harici bir site olarak oluşturmak mı ?

teşekkürler

Anahtar Kelimeye Uygun Domain için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 18 Nisan 2014, 13:30

  Merhabalar Umut Bey.

  Birinci sorunuz için cevap olarak;

  Daha önceki zamanlarda Google, EMD (Extract Match Domain) yani Tam Etki Alanı Eşleşmesi adında bir güncelleme yapmıştı. Bu güncellemede etki alanına sahip olup hedef kitleye alan adıyla doğru orantılı olarak bilgi veren sitelerin yerine alan adlarını içerisinde geçirip etkili bir içerikle ana konu hakkında bilgi veren siteleri daha faydalı gördüğü, bu konuda iyileştirme yaptığı hakkında algoritma güncellemesine gitmişti. Bu konuyla ilgili olarak sitenizin anahtar kelime alan adı olmasında faydası olduğu yanı sıra içeriğinde alan adına ve genele hitap etmesi gerektiği konusunda bilgi paylaşımı yapmıştı.

  Konuyla ilgili olarak http://www.SEOhocasi.com/domain-bazli-SEO/ makalemizi okuyabilirsiniz.

  İkinci sorunuz için cevap olarak;

  Eğer ilk sitenizi kapatmak ve bunun üzerinden çalışma yapmak istiyorsanız 301 ile yönlendirip eski bağlantılarınızın kaybolmasını istemiyorsanız aynı zamanda Google WebMaster Tools üzerinden yönlendirme yapmanız gerekmektedir. Domain seçimi sizin çalışma istikrarınıza ve kararlılığınıza eşittir.

Cevapla

Anahtar Kelimeye Uygun Domain Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla