Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1707 Görüntülenme

6 aylık bir sitem var domaini hedef anahtar kelimede 1 harf eksik. ( hedef anahtar kelime " ...... turu " ) aramalarda şuanda 17. sırada içerik olarak benden kötü olan hedef kelimede eksiği olmayan bir kaç site benden önde çıkmakta.

ilk sorum domaindeki 1 harfin arama sonuçlarına etkisi var mıdır?. Domain bir şehir hakkında tur sitesine ait örnek tur com benden önde çıkan sitelerin domainleri turu com/org/net

2. soru domaini değiştirmeyi düşünüyorum istediğim hedef anahtar kelimede ve com.tr uzantı turu com.tr sizce eski siteyi 301 yönlendirme mi yapmam daha iyi yoksa 0 dan harici bir site olarak oluşturmak mı?

teşekkürler

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelimeye Uygun Domain için Yanıtlar

   admin
   Admin

   18 Nisan 2014, 13:30

   1

   Merhabalar Umut Bey.

   Birinci sorunuz için cevap olarak;

   Daha önceki zamanlarda Google, EMD (Extract Match Domain) yani Tam Etki Alanı Eşleşmesi adında bir güncelleme yapmıştı. Bu güncellemede etki alanına sahip olup hedef kitleye alan adıyla doğru orantılı olarak bilgi veren sitelerin yerine alan adlarını içerisinde geçirip etkili bir içerikle ana konu hakkında bilgi veren siteleri daha faydalı gördüğü, bu konuda iyileştirme yaptığı hakkında algoritma güncellemesine gitmişti. Bu konuyla ilgili olarak sitenizin anahtar kelime alan adı olmasında faydası olduğu yanı sıra içeriğinde alan adına ve genele hitap etmesi gerektiği konusunda bilgi paylaşımı yapmıştı.

   Konuyla ilgili olarak https://www.seohocasi.com/domain-bazli-seo-2/ makalemizi okuyabilirsiniz.

   İkinci sorunuz için cevap olarak;

   Eğer ilk sitenizi kapatmak ve bunun üzerinden çalışma yapmak istiyorsanız 301 ile yönlendirip eski bağlantılarınızın kaybolmasını istemiyorsanız aynı zamanda Google WebMaster Tools üzerinden yönlendirme yapmanız gerekmektedir. Domain seçimi sizin çalışma istikrarınıza ve kararlılığınıza eşittir.

  Cevapla

  Anahtar Kelimeye Uygun Domain Sorusunu Cevapla