Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1841 Görüntülenme

Merhabalar öncelikle Başında e- olan domain'lerin SEO'ya etkisi nedir. Yaraları zararları vb... teşekkürler.
örnek
e-devlet
e-okul
e-bebek
gibi...

 • 1
 • 1
 • Domainde Tire Kullanmanın SEO'ya Etkisi Nedir? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   28 Mayıs 2021, 16:11

   1

   Merhaba,

   Kısa çizgi kullanmak, spam bağlantısı olarak geçebileceği için markanızın güvenilirliğini ve otoritesini olumsuz etkileyebilir. Orijinallik ve otorite, web sayfalarını ve siteleri sıralarken Google için önemli noktalardır. Alan adınız, markanızın spam olarak görülmesi riskini taşıyorsa, sitenizin sıralamanızda önemli ölçüde düşüş görülebilir.

   Her ne pahasına olursa olsun tire kullanmaktan kaçınılmalıdır. SEO'yu doğrudan etkilemeseler de güvenilir bir markaya sahip olmanız gerekir. Tire kullanmak markanızın spam gibi görünmesine neden olur ve bu da kullanıcıların olumsuz bir marka algısına sahip olmasına neden olur.

   Negatif marka algısı, çok sayıda kişi sitenizden çok kısa bir süre içinde ayrılmaya başlayacağından, hemen çıkma oranlarının artmasına neden olacaktır. Bu durum, arama motorlarına sitenizin düşük kaliteli olduğuna dair sinyaller gönderir. Bu durumda web siteniz arama motorlarında düşük sıralara yerleşebilir.

   Akın
   Akın

   21 Kasım 2017, 05:16

   1

   Serkan Kara'nın dediği gibi "Akılda kalıcılık konusu" önemli. Kullanıcılar için önemli olan her şeyin Google nazarında da önemli olduğu düşünüldüğünde bence kullanılmamalı.

   Serkan Kara
   Serkan Kara

   15 Kasım 2017, 12:45

   1

   Akılda kalıcılık konusunda arada tire olması bence siteye direkt girişlerde sıkıntı yaratabilir. Seo'ya olumlu veya olumsuz bir etkisi olduğunu düşünmüyorum denk'te gelmedim.

  Cevapla

  Domainde Tire Kullanmanın SEO'ya Etkisi Nedir? Sorusunu Cevapla