Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1874 Görüntülenme

sitemizi özel tasarım olarak yaptırıyoruz. Blog kısmı için de hazır tema kullanmayı düşündük. Blog.ornekdomain.com gibi yayınlamak istiyoruz. Öncelikle bu teknik olarak mümkün mü?
Farklı temalar kullanmanın sitemize bir zararı olur mu?
ornekdomain.com/blog olarak yayınlamanın bir sakıncası olur mu?

Teşekkürler

 • 1
 • 1
 • SEO için hangisi daha iyi, Subdomain mi Subfolder mu? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   4 Eylül 2015, 08:47

   1

   Blog sitenizde farklı bir tema kullanmanız size zarar vermeyecektir. Aksine, daha özgün olacağı için bir avantaj sağlayabilir. Temanızın SEO uyumlu olması yeterlidir. Subdomain (blog.ornekdomain.com) ile Subfolder (ornekdomain.com/blog) sorunuza gelecek olursak size biraz ayrıntılı bir yanıt vermek isteriz;

   Internet dünyasında birçok devasal websitelerin örn; Twitter (blog.twiter.com), Yandex (blog.yandex.ru) subdomain şeklinde kullanıyor. İkisi de farklı nedenler yüzünden subdomain kullanıyor.
   Twitter'ın kullanıcıları Twitter.com/kullaniciadi şeklinde oluşturulduğu için subdomain yapmak durumunda kaldı.

   Yandex arama motoruna gelecek olursak, demek ki kendi de böyle önerdiği için subdomain şeklinde kullanmayı teşvik ediyor. Yani buradan anlayacağınız subdomain'lerin SEO açısından fayda sağlayabilir.

   Ek olarak "SUBDOMAIN" için şunu da belirtmem gerekir. Eğer hazırda bulunan blog.ornekdomain.com varsa, bunu ornekdomain.com/blog şeklinde değiştirmeyin. Nedeni ise 2014 yılında yapılan bir denemedir. ornekdomain.com/support/ subfolder'den help.ornekdomain.com subdomain'e geçerek oldukça büyük kitlede ziyaretçi kaybı yaşanmıştır. Verileri buradan inceleyebilirsiniz: https://cloudup.com/cCERs-2lbRd

  Cevapla

  SEO için hangisi daha iyi, Subdomain mi Subfolder mu? Sorusunu Cevapla