Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2321 Görüntülenme

Sektörüm ile ilgili dış sitelerden tanıtım yazıları almak istiyorum fakat alacağım sitelerin kaliteli olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Sektörüm web tasarım. Bununla ilgili link inşaasını nasıl kurmalıyım? Ben Facebook, Twitter, Google plus, sayfalarından sürekli paylaşımlar yapıyor ve bilgi veriyorum. R10 da satılan paketlerden alıyorum, Ahrefs ten kontrol ediyorum. Tumblr, frienfeed, diigo, livejournal, flicker gibi sitelerden de sürekli güncel olarak Google'yi kandırmıyacak şekilde link alsam? Tanıtım yazısı şeklinde düzenli olarak insanları bilgilendirip dersler vererek bootstrap dersler anlatarak, web siteme blog oluşturup sürekli paylaşımlar yaparak, video kanalı oluşturarak başarı sağlayabilir miyim?
Önerileriniz nedir.

 • 1
 • 1
 • Sektörel Backlink İnşaası Nasıl Kurgulanmalıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   5 Nisan 2015, 19:50

   1

   Tanıtım yazıları aldığınız web sitelerinin kaliteli olup olmadığını anlamak için web sitelerinin Trustrank değerlerine, backlink sayılarına ve Alexa değerlerine bakabilirsiniz. Bu 3 kriterde de yüksek sonuç veren web siteleri, kaliteli web siteleridir.

   Link inşaası kurgusunda sosyal medya araçları oldukça önemli bir yere sahiptir. Yapacağınız doğru çalışmalar size olumlu sonuçlar verecektir. Sosyal medya hesaplarınızda kullanıcı odaklı bilgiler vermeniz, Blog sitelerinde açtığınız sayfalarda düzenli bir şekilde yazı yazmanız, video kanalı oluşturup güncel video anlatımları eklemeniz oldukça doğru bir stratejidir.

   Ama burada dikkat etmeniz gereken nokta yazdığınız her yazı içeriğinin birbirinden farklı olması gerektiğidir. Fakat bu blog sitelerini yeni açacaksanız 4-5 yazıdan önce backlink almamanız gerekmektedir. Hemen backlink almaya başlar ve sürekli aynı kelime üzerine çalışırsanız bir süre sonra bu çalışma spam olarak değerlendirilir ve Google sizi filtreye sokabilir.

   Bu bahsettiğimiz kriterlere dikkat ederek paylaşımlarınızı yaparsanız bu size sağlıklı bir SEO alt yapısı olarak geri dönecek ve Google sıralamanızı olumlu bir şekilde etkileyecektir.

  Cevapla

  Sektörel Backlink İnşaası Nasıl Kurgulanmalıdır? Sorusunu Cevapla