SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Search Console Kontrolü

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
1 sene önce 244 Görüntülenme

Dün sitemde 3 ay önce yayınladığım bir yazının Search Console’da tıklama, görüntüleme, konum ve tıklanma oranının sıfır olduğunu fark ettim. 1 hafta önce yayınladığım yazıda indeks var ama bahsettiğim yazıda yok. Bunun nedeni ne olabilir?

Search Console Kontrolü için Yanıtlar

 • İsmail Sağdıç
  İsmail Sağdıç 27 Mayıs 2021, 14:44

  Merhabalar,

  Paylaşmış olduğunuz içeriğin tarama bütçenizde yer edindiğinden emin olmalısınız. Sitemap.xml dosyanızda 3 ay önce paylaştığınız içeriğin olup olmadığına, akabinde robots.txt üzerinden paylaşmış olduğunuz içeriğin URL uzantısının engellenmediğine dikkat etmelisiniz.

  Ayrıca Google arama motoru içeriğinize ulaşamadığını gözlemlediyseniz Google search console üzerinden Google gibi getir yaparak manuel olarak sayfanızın index almasını sağlayabilirsiniz.

 • Mustafa Uzun
  Mustafa Uzun 29 Haziran 2020, 17:38

  Öncelikle belirtmiş olduğunuz sayfayı inceleyerek içerisinde “no index” parametresinin olup olmadığını ve robots.txt dosyası üzerinden bu sayfanın index almasının engellenmediğinden emin olun.
  Bu kriterler mevcut değil ise Google o yazınızın linkine web sitenizde ulaşamıyor olabilir ve bu nedenle indexlememiş olabilir. İndex aldırmak için search console üzerinden Google gibi getir yaparak index almasını sağlayabilirsiniz. Fakat yalnızca index alması tıklama verilerinde değişiklik olacağı anlamına gelmez. Belirlemiş olduğunu anahtar kelimede iyi bir konuma geldiğinde bu tıklama ve gösterim oranları yükselecektir.

Cevapla

Search Console Kontrolü Sorusunu Cevapla

Search Console Kontrolü ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla