Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1326 Görüntülenme

6 ayı aşkın bir blogum var, blogumdaki konuların 1 saat veya 1 gün içersinde Google ye veya başka arama motoruna indexlenmesi için ne yapabilirm?

 • 1
 • 1
 • Sayfaların hızlı indexlenmesi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   29 Kasım 2014, 14:04

   1

   Sitenizi hangi aralıklarla günceller iseniz Google botlarının sitenizi o sıklıkla ziyaret etmesini sağlamış olursunuz. Dolayısıyla bir bakıma Google botlarının sitenizi ziyaret sıklığını siz belirlemiş olursunuz. Eğer sitenizi saat başı günceller iseniz botlar sitenizi saat başı ziyaret edecektir. Bu nedenle sitenizi düzenli olarak güncellemeniz gerekmektedir. Düzensiz bir yapı ile güncelleme işlemini gerçekleştirmemenizi öneririz.

   Ancak Google tarafından index almayan sayfalarınız için hızlı index alma yöntemleri mevcuttur. Başta SEO çalışmaları, sosyal medya çalışmaları gibi yöntemlerin daha fazlasını https://www.seohocasi.com/hizli-indexlenme-icin-inanilmaz-ipuclari/ sayfasından inceleyebilirsiniz.

   Size önerim, Search Console ta "Google Gibi Getir" aracını kullanmanız olacaktır. Bu araç sayesinde çağırdığınız URL lerin daha hızlı index almasını sağlayabilirsiniz. Bu aracı tek seferlik kullanmanız son derece önemlidir. Birden fazla şekilde aynı linkleri çağırmanız sitenize zarar verebilmektedir. Unutmayın, her şeyin fazlası zarardır 🙂

  Cevapla

  Sayfaların hızlı indexlenmesi Sorusunu Cevapla