Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1376 Görüntülenme

WordPress makalelerimde Sayfa ici ve sayfa disi link verirken nasil yapsam bana en cok faydasi olur yani a href yazip link vermem yeterlimi hersey icin nofollow dofollow fln duydum 2side yok zararli yok yararli filan dediler sizce link verirken nofollow mu olmali dofollow mu

 • 1
 • 1
 • Sayfa İçi ve Sayfa Dışı Link için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 01:50

   1

   Merhabalar,

   *Hem site dışı hemde site içi linkleme yaparken, linkin verildiği anahtar kelimenin içeriği ile link verilen sayfanın içeriğinin ilişkisi öncelikli parametre olmalıdır.
   *Site dışı link verilirken backlink verilen sayfadan sorumlu olmak istemiyorsak nofollow eğerki verilen backlinkin hedef sayfaya SEO olarak pozitif etki etmesini bekliyorsan dofollow rel değeri verebiliriz.
   *Site dışı verilen linkleri _BLANK değeri ile yeni sekme üzerinden ulaşılabilir verebiliriz. Bu durum sayesinden dış linklerden doğacak hemen çıkma oranınındaki yükselişi engellemiş olabiliriz.
   *Site içi verilen iç linklerde aynı kelimenin aynı şekildeki hallerinden aynı sayfada 2 den fazla iç link vermemeye özen gösterilmelidir. Aynı kelime üzerinden aynı sayfaya verilen iç linklerin aynı kelimeden aynı sayfaya yönlenmemesine de özen gösterebiliriz.

   admin
   Admin

   10 Nisan 2014, 12:05

   1

   Merhaba Emre bey, anahtar kelimeye link verebileceğiniz gibi, "buradan", "buradaki", "tıklayınız" gibi rekabeti olmayan kelimelerden de link verilmesi doğallığı arttıracaktır. Aynı zamanda Google yorum alanlarından verilen linklerde nofollow kullanılmasını önerir. Çünkü her yorum yapanın sitesine kefil olamayız. Ancak yazımızda paylaşırsak o linke güvendiğimiz anlamına gelir ve nofollow vermemiz mantık hatası oluşturur. Eğer spam yapmayan, faydalı siteler ve en önemlisi kendi kontrolünüzle link verdiğiniz sitelerse mutlaka dofollow olmalıdır.

  Cevapla

  Sayfa İçi ve Sayfa Dışı Link Sorusunu Cevapla