Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1164 Görüntülenme

Merahaba,
Domaine mobil bir tema oluşturdum, onu mobile.ornekdomain.com alt domainine attım. Google sadece bu domaini nasıl görür mesela tanıtım yazısı aldığım yerdeki linke tıklıyorum normal siteye gidiyor.

 • 1
 • 1
 • Sadece Mobil Temayı İndekslettirme için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Haziran 2015, 21:07

   1

   Mobil siteler kullanıcı deneyimi açısından oldukça büyük önem teşkil etmektedir. 21 Nisan Mobil Güncellemesinin ardından mobil aramalarda yapılan sonuçlarda bazı değişiklikler olmuştur. Bu değişiklikler ileriki dönemlerde mobil uyumlu olmayan web sitelerinin mobil aramalarda hiç çıkmayacağı yönündedir. Biliyorsunuz ki mobil platformlar üzerinden yapılan aramalarda mobil uyumlu web siteleri için sitenin yanında mobil uyumlu ibaresi yer almaktadır.

   Eğer htaccses üzerinden doğru yönlendirmeleri yaptıysanız tanıtım yazısı aldığınız yere mobil platformdan erişim sağlayan bir kullanıcı oradaki linke tıkladığı zaman mobil arayüzünüz ile karşılaşacaktır. Web siteniz mobil uyumlu olduğu için site üzerinde rahatça vakit geçirecek ve dilediği içeriğe rahatça erişebilecektir.

   Google bu domaini botları sayesinde indeks alırken fark edecektir ve zaman içerisinde mobil aramalarda sizin de web sitenizin yanında mobil uyumlu şeklinde bir ibare yer aldığını göreceksiniz. Eğer desktop kısmının Google tarafından indeks alınmamasını istiyorsanız bu sayfalarınıza Noindex - Nofollow kodu ekleyebilir ve Google botlarının bu sayfaları indekslemesine engel olabilirsiniz. Canonical kodlarınızı da mobil linkleriniz üzerinden verebilir, sadece mobile.ornekdomain.com adresinin indeks almasını sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Sadece Mobil Temayı İndekslettirme Sorusunu Cevapla