Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1282 Görüntülenme

Kelime zorluğu 0 olan bir bahçe market kelimesinde sitem 7. sırada bulunuyor. 2. ve 3. sıradaki sitelerin backlinki hiç bulunmuyor. Backlink satın aldım. Sıradakileri nasıl geçerim. İlk sırada yer alan sitelerin domain raitingi 20 benim sitemin 1 olarak görünüyor.

 • 1
 • 1
 • Rekabeti Sıfır Olan Bir Kelimede Sitem Nasıl İlerler? için Yanıtlar

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   24 Mart 2020, 14:29

   1

   Öncelikle belirtmek isterim ki; aranma hacmi düşük olan anahtar kelimeler ki biz çoğunlukla bu anahtar kelimelere long tail anahtar kelimeler diyoruz, bu anahtar kelimelerde sıralama almak jenerik yani aranma hacmi yüksek olan anahtar kelimelere oranla daha kolay elbette.

   İlk sıralarda olan rakip sitelerinizin sayfalarını inceleyerek, uygulamakta olduğu stratejiye göre sizlerde kendi web sitenize uygun olacak bir yol haritası çıkartabilirsiniz. Eksik alanlarınız var ise eklemeler yaparak sayfalarınızı aynı seviyeye getirebilirsiniz.

   Bunlara ek olarak; domain otoritenizi arttırmak için de öncelikle marka bilinirliğinizi artırmanız gerekmektedir. Kullanıcılar tarafından marka otoriteniz oluşmuş ve tercih ediliyor olmanız gerekir. Bunun için de günümüzde sosyal medya üzerinden kullanıcılarla etkileşime girerek markanızı ön plana çıkarabilirsiniz. Ardından sayfa özelinde düşünecek olursak da sizlere referans olabilecek kaliteli web siteleri bulmanız gerekmektedir. Bilmeniz gerekir ki; sizin domain otoritenizden yüksek domain otoritesine sahip web sitelerinden backlink almaya dikkat etmelisiniz.

   Yukarıda bahsetmiş olduğum çalışmaları gerçekleştirdikten sonra sitenizin sıralamalardaki ilerlemesini rahatlıkla görebilirsiniz.

  Cevapla

  Rekabeti Sıfır Olan Bir Kelimede Sitem Nasıl İlerler? Sorusunu Cevapla