Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 Ocak 2019

Doğal referans bağlantı çalışmaları için nasıl stratejiler uygulanabilir? Doğal referans bağlantı çalışmaları ne kadar sürede etki eder?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

27 Eylül 2015

Sitemiz Oldukça ilginç bir durumla karşı karşıya, Bizler Türkiyenin belkide Tek Ücretsiz yazılım üreten sitesiyiz. Bir de Türkçe bilgisayar bilgileri verdiğimiz bir sitemiz var, bu sitede neden bir türlü istediğimiz popülariteyi yakalayamadığımızı düşünürken (Ki verdiğimiz bilgiler Türkçe kaynak olarak ilk bizde verilir) farkettik ki yıllardır sitenin biri başlıklarımızı alıp içeriğini kendi kelimeleri ile yazıp Google'dan bize gelecek trafiği kendine yönlendiriyor. Bu konuda Googlenin bir yaptırımı bulunmuyor - halbuki asıl zor olan kaliteli konu bulabilmek esas sıkıntı burada ama Kural ihlali sayılmıyor, Böylece bir sitenin açtığı özgün balşlıklar özgün olmaktan çıkartılıp biraz hile ile çalan site çok daha popüler olup konunun asıl sahibinin tüm emeğini sömürebiliyor. Mesela o sitenin yaptığı diğer bir hile de çaldığı konuyu Google'da öne çıkartabilmek için değişik nicklerle konuya bolca sahte yorum yazdırmak böylece Google çalıntı konuya ilginin fazla olduğunu düşünüp asıl konu sahibini geri plana atıyor (Black hat SEO nun bir çeşidi), adam hemen hemen bütün çaldığı konularda aynı taktiği uyguluyor böylece Google aynı konuyu seneler veya aylar önce açanları geri plana itip bol yorumlu konuyu öne çıkartıyor ve adam çalıntı konuyla diğerlerine gelecek trafiği kesmiş onların trafiğini kendine yönlendirmiş oluyor. Bu konuda ne yapabiliriz kafayı bize takmış biri resmen bütüm emeğimizi sömürüyor işin garibi Biz bilgisyarcıyız o ise muhasebeci, tavsiyeniz nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Ağustos 2015

Siteme yaklaşık 40bin kadar link geliyor. Yani binlerce backlink, tanıtım yazıları vs bunların arasında kaliteli içeriklerde var çöp sitelerde. Bunların zararlı olanlarını nasıl tespit edebililirim. Google Search Console sayesinde linkleri görüntüleyebiliyorum fakat hangileri yararlı hangileri zararlı anlayamıyorum. Gelen sitenin kalitesinin düşük ve yüksek olduğunu nasıl anlarım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 Ağustos 2015

Yeni aldığım domainimin yaklaşık 9 adet daha önce başka biri tarafından linklendiğini fark ettim sanırım domain düştükten sonra almışım dikkat etmedim şu an için bir sıkıntı yaşamadım zira linkler 2013 2014 ben 2015 de açtım siteyi bu durumda herhangi bir sorun yaşar mıyım aydınlatırsanız sevinirim

Teşekkürler