Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1296 Görüntülenme

Merhabalar yaklaşık dört aylık oyun sitem var hocam daha 2 ayını doldurmadan rakip siteler kendi sitelerinin yönünü benim siteme yönlendirmeye başladılar ayrıcada rakip sitelerin bazılarıda hem anasayfasında hem de yan sayfalarında bolca link çıkışı ve tanıtım yazısıyla sitelerini benim siteme yönlendiriyor gerçi bu duruma şaşırmadım %85 dilim rakip sitelerin bu taktiği genelde yaparlar %15 dilim sitelerde zaten çok büyük markalaşmış siteler hayalini dahi kurmazlar diye düşünüyorum. SEO hocam bu siteme bu durumda rakiplerin zararı ne olabilir ayrıcada SEO Hocası takipçisi olarak backlink alırken kendi alanınızla ilgi firmalardan backlink alın tanıtım yapın defalarca soru cevap bölümünde takipçilerinize tavsiyede bulunuyorsunuz. Google benim rakip siteleri yaptığı bu durumu backlink olarak algılar mı şimdiden çok teşekkür ederim sayın hocam.

 • 1
 • 1
 • Rakip Sitelerin Yaptığı Backlink Çalışmaları Nasıldır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   26 Ocak 2015, 23:02

   1

   Rakip siteler kendi site yollarını eğer sizin sitenize yönlendirmeye başlamışlarsa bu yönlendirmeler belki sunucunuzda barındırdığınız oyunların kendi sunucularına çekilmesi konusudur. Haricen dolaylı bağlantı göndermek rakip siteler için kolay değildir. Yani rakip siteler hiçbir zaman kendi hedefleri içerisinde sizlere backlink sağlayamaz, sağlasa da bu bağlantıları etkisiz bırakır.

   Eğer kendi sunucunuzda barındırdığınız oyunları çekiyorlarsa sitenizi kullanıyorlardır. Oyunlarınızı çekerek bandwidth limitinizi kullanarak oyun içerisindeki linklerle de istemsiz sizlere backlink veriyorlardır. Bu bir yerde iyi görünse de sunucu trafiğini arttırdığından kısa süreli kapanmaya sebebiyet verecektir.

   Önlenmesi için de .htaccess dosyası üzerinden .swf dosyaların dışarıda kullanılmasını yasaklayabilirsiniz.

   https://www.seohocasi.com/soru-cevap/rakip-firma-analizi-nasil-yapilir/ farklı sorulara ulaşabilirsiniz.

  Cevapla

  Rakip Sitelerin Yaptığı Backlink Çalışmaları Nasıldır? Sorusunu Cevapla