Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1356 Görüntülenme

Biliyorum çok soru soruyorum size çok teşekkür ediyorum baya yardımcı oluyorsunuz .

Bizim sektörde (plastik) ürünleri satmaktayız ve plastik sektöründeki hemen hemen tüm domainleri aldık (ürün ismi domaini) örneğin plastikbardak.com gibi vs

tüm siteler WordPress

bunlara paravan açtım hepsine bir de bizim ana sitemiz var saksı kelimesinde ilk sayfaya geliyor 12.sırada (hatta sunucudan 200 glemişti size sordum dediğiniz gibi oldu eski sıraya kavuştu)

şimdi o siteye makale yazıp diğer tüm sitelerin paravanlarında yayınlamak doğrumu?

yani adada.blogspot.com un içeriğini bd.blogspot.com da asda.blogspot.com da yanı bir sitenin makalesini tüm paravanlarda yayınlıyarak yapmak sizce yanlışmı nasıl yapılmalıdır

çok teşekkürler allah razı olsun verdiğiniz bilgiler için...

 • 1
 • 1
 • Paravanblog Nasıl yapılmalıdır için Yanıtlar

   admin
   Admin

   19 Aralık 2014, 15:17

   1

   Merhabalar Serkan Bey;

   Sitenize bir makale yazıp aynı makaleyi hem sitenizde hem de paravan bloglarınızda paylaşmanız doğru olmayacaktır. Bu durum sadece siteniz için yazdığınız yazılar için değil bir paravan blogunuzda yayınladığınız yazıyı başka blogunuzda yayınlamamanızı öneririm. Çünkü bu durum kopya içerik sorununa yol açacağından dolayı faydalı bir çalışma yapmak yerine siteniz için zarar veren bir çalışma gerçekleştirmiş olacaksınız.

   Yapmanız gereken en doğru yöntem ise, siteniz ve paravan bloglarınızda ayrı ayrı yazı paylaşımı yapmanız olacaktır. Ayrıca sektörünüzle alakalı bol bol sosyal medya çalışması yaparak kullanıcılar ile etkileşiminizi arttırırsanız daha doğal çalışmalar yürüteceğinizden dolayı bu durum sitenizi için artı bir durum olacaktır.

  Cevapla

  Paravanblog Nasıl yapılmalıdır Sorusunu Cevapla