Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1582 Görüntülenme

Paravan siteler açtığımı düşünürsek, hepsine çalışma yaptığımı farz edelim. Bu paravanlardan en iyi nasıl faydalanmalıyım? 301 atıp Google'dan yönlendirerek mi, footer dan link çıkarak mı, link whell yapıp ana siteye link çıkarak mı? En sağlıklısı hangisi olur?

 • 1
 • 1
 • Paravan Sitelerimi Daha Etkin Nasıl Kullanabilirim? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   29 Temmuz 2015, 07:42

   1

   Merhabalar Mehmet bey;

   Paravan siteler ana sitenizi desteklemek için önemli bir kaynakdır. Ancak bu sitelerin ana sitenizi gerçek anlamda destekleyebilmesi için paravan sitelerinizin de bir otoriterliği ve SEO gücü oluşmuş olması gerekmektedir. Aktif ve güncel olmayan bir site arama motorları nezdinde nasıl bir yere sahipse bu sitenin başka bir siteyi desteklemesi de aynı oranda etki gösterecektir. Bu nedenle paravan sitelerinizin sürekli aktif, kullanıcılara kaliteli içerikler sunan bir site olması gerekmektedir.

   SEO çalışmaları doğal yollarla yürütülmelidir. Günümüzde footer, sidebar gibi link çeşitleri oldukça önemsiz bir yapıdadır. Bu tür linkler sitenize faydadan çok zarar verebilmektedir. Bu nedenle eğer paravan siteleriniz arama motorlarında önemli bir yere sahipse bu sitelerinizde tanıtım yazıları yayınlayıp ana sitenizi bu yazıların içerisindeki anahtar kelimelerden vereceğiniz linklerle destekleyebilirsiniz. Eğer paravan sitelerinize SEO çalışması yapılmamışsa bu sitelerinizi kullanamıyorsanız yada güncel içerikler giremiyorsanız 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz.

  Cevapla

  Paravan Sitelerimi Daha Etkin Nasıl Kullanabilirim? Sorusunu Cevapla