Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1423 Görüntülenme

öncelikle bu sistem için teşekkür ederim. Paravan Blog'lar bu iş için önemli konumda mı halen? Yeni güncellemeler eklendi mi? 3 Paravan Blogum var. Paravan 1 den 2 ye, 2 den 3 e atlayan linklerim var ve 3 blogtan da ana siteye linklerim var. PR değeri sonuçta blogspot ve wordpress'ten açtığımız için yüksek. Bu önemli midir? Paravan blog'ta yazılan yazıların ana blogdakinin özeti şeklinde olması doğru mudur?

 • 1
 • 1
 • Paravan Blogların SEO için Önemi için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   19 Eylül 2015, 11:53

   1

   Paravan siteler ana siteyi desteklemek için yapılan bir çalışma türüdür. Ana siteyi gerçek anlamda desteklemek için ise paravan sitenin belli bir SEO gücü olması gerekmektedir. Genellikle ücretsiz paravan bloglar zamanla link çöplüğüne döndüğü için bu amaçla kullanılan paravan siteler siteye faydadan çok zarar verebilmektedir.

   Ücretsiz paravan bloglarda genellikle ilk bir kaç makaleden link çıkışı yapılmadan paylaşım yapılması gerekmektedir. İlk içerikten itibaren link çıkışı yapmak Google tarafından doğal olarak algılanmadığı için sitenize devam eden süreç içerisinde zarar verebilir. Önerimiz ise ücretsiz paravan bloglarda SEO gücü oluşturmak yerine normal bir site açıp bu sitenin SEO gücü olmasını sağlamanız sitenize daha fazla katkı sağlayacaktır. Belli bir SEO gücüne eriştiğinizde yaptığınız her paylaşım ana sitenizi doğrudan etkileyecektir. Paravan sitelerin bu şekilde amacına uygun olarak kullanılması sitenize daha fazla katkı sağlayacaktır.

  Cevapla

  Paravan Blogların SEO için Önemi Sorusunu Cevapla