Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1510 Görüntülenme

Blogger ve WordPress gibi servislerden açılan bloglara çok hızlı link alsak da filtre gibi sıkıntılar oluşturmuyor diye biliyoruz. Peki direkt asıl sitemizi domain + hosting alıp blog kurmak yerine bu servislerin birinden blog açarak oluştursak, sonra bunlara backlink alımı yapsak site dışı SEO bakımından daha avantajlı olmaz mıyız? Yani bu ücretsiz servisler SEO bakımından kendi domainimize site kurmamızdan daha mı avantajlıdır?

 • 1
 • 1
 • Paravan Bloglarda SEO Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   28 Nisan 2014, 11:19

   1

   Merhabalar Mustafa Bey.

   Blogger, WordPress ve blog gibi ücretsiz olarak blog hizmeti veren sitelerde sistemsel değil sayfa yada blog içeren içerikler filtrelendiği için hızlı yada yavaş link almanızın Google için filtre yada çöp site olması konusunu ne yazık ki değiştirmemektedir.

   Öyle bir durum olsa (ki imkansız) yüzlerce web sitesi sahibi bu denli hizmetlerden blog hizmeti alıp kendi sayfalarına onbinlerce bağlantı gönderip anahtar kelime optimizasyonunu hızlandırırdı.

   Bu tür işlemlerin ve manuel olarak yapılan SPAM'ın önüne geçmek için Google Penguin algoritmasını güncelledi ve bu konuda da güncellemeye devam etmektedir.

   Ücretsiz servisleri sitenize referans olabilecek tanıtım yazıları eşliğinde ve beraberinde yapmanız, gerekli linklerden kaçınmanız, SPAM yapmamanız ve doğal bir şekilde güçlendirme yoluyla ilerleme kat etmeniz doğru ve sağlıklı olan yoldur.

  Cevapla

  Paravan Bloglarda SEO Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla