Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1511 Görüntülenme

Merhaba paravan bloglarda kopyala yapıştırın zararı ne olur mesela 4 adet özgün blog oluşturup 4 adette kopyala yapıştır yaparak oluştursam ve kendi siteme link versem bir zararı olur mu?

 • 1
 • 1
 • Paravan Bloglarda Kopyala Yapıştır Tekniği için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   3 Haziran 2021, 10:43

   1

   Merhabalar,

   İlk olarak kurduğunuz paravan sitenin SEO açısından uygun bir site olduğuna Google'ı inandırmamız gereklidir. Eğer Google paravan siteyi spam olarak algılarsa, web sitemize organik olmayan bir bağlantı gelir ve bu da zararlı backlink olarak algılanıp web sitemizi SEO açısından olumsuz yönde etkiler.

   Bu nedenle paravan sitelerinize kesinlikle özgün yazılar eklemelisiniz ve paravan siteyi açar açmaz ana domaininize bir anda yoğun bir backlink çıkışı sağlamamalısınız.

   admin
   Admin

   9 Ağustos 2014, 10:47

   1

   Paravan sitelerde yada farklı sitelerde tanıtım haricinde olacak ve sırf backlink almak için paravan blog oluşturuyorsanız bu sitenize fayda sağlamayacaktır ve doğru bir SEO kuralı değildir. SEO çalışmaları için paravan bloglarınıza özgün ve gerçekten doğru bilgileri barındıran içerikleri eklemeli, manuel SPAM'dan kaçınmalı ve çalışmaları da doğru bir şekilde ilerletmelisiniz.

   Mantık olarak bakıldığında da 4 paravan blog ve 4 paravan bloğun içeriği tamamen aynı. Bu durum SPAM siteden sitenize organik olmayan bağlantı gönderecektir.

  Cevapla

  Paravan Bloglarda Kopyala Yapıştır Tekniği Sorusunu Cevapla