Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1679 Görüntülenme

alan adım ile aynı olan kelimede 6. sıraya kadar yükselmiştim ancak bu gece sunucumda bağlantı problemi yaşandı. Sorun düzeltildikten sonra hitim de ciddi bir düşüş olduğunu farkettim. Google'da sorgulama yaptığımda ise 6. sıradaki sitemin anasayfa linkinin silindiğini gördüm bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

 • 1
 • 1
 • Mevcut Sıralamadan Bir Anda Kaybolma için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   25 Temmuz 2015, 11:40

   1

   Normal durumlarda sunucu tarafında bağlantı problemleri olduğunda web siteleri anında Google sıralamalarından çıkartılmaz. Mevcut sıralamanızdan aniden çıkartılmışsanız herhangi bir filtreye takılmış olabilirsiniz. Ve ya kısa süreli bir dalgalanmaya girmiş olabilirsiniz. Durumun tam tespiti için bir kaç gün bekledikten sonra sitenizin indekslerinin düzgün alınıp alınmadığını ve anahtar kelimenizin sıralamasını düzenli olarak takip ediniz. Eğer anahtar kelimeniz mevcut sıralamanıza geri gelmiyorsa veya var olan sıralamanızdan daha düşük bir sıralamada ise herhangi bir problem olup olmadığını anlamak için webmaster tools üzerinden manuel işlemler bölümünü takip ederek herhangi bir cezai durumunuz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer cezai bir işlem uygulanmışsa öncelikle bu cezayı tespit edip size verilen ceza türüne göre farklı işlemler uygulamanız gerekmektedir. Eğer agresif veya tek kelime üzerinden bir SEO çalışması yaptıysanız filtreye takılma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

   Google cezaları ile ilgili yazmış olduğumuz e-kitabı aşağıdaki link üzerinden indirip gerekli incelemeleri yapabilirsiniz.

   https://www.seohocasi.com/seo-kitaplari/

  Cevapla

  Mevcut Sıralamadan Bir Anda Kaybolma Sorusunu Cevapla