Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  889 Görüntülenme

kişisel gelişim alanında WordPress bir blogum var. SEO üzerine yazılmış yazıları okurken Meta Etiketlerin önemine dair yazılara da denk geldim. Bunları okudukça bu konudaki merakım arttı ve buradan herkese açık bir şekilde sormak istedim, meta etiketler nedir?

 • 1
 • 1
 • Meta Etiketler Nedir? için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   30 Mayıs 2021, 03:23

   1

   Merhabalar, web sitelerinin alanlarında yer alan arama motorları ve taracıları ilgilendiren parametlerinin bulunduğu bir alandır. Yoğunlukla site/sayfa dili, sayfa başlığı, sayfa açıklaması, arama motorlarının taramasına izin verme veya engelleme gibi kriterler girilebilir. SEO analiz süreçlerinde öncelikli alanlardan biridir.

   Atilla H.
   Atilla H.

   2 Ağustos 2019, 15:48

   1

   Meta etiketler, web sitesine ait çeşitli bilgileri arama motoru botları ile paylaşması sağlayan kod parçacıklarıdır. Meta etiketler, sitenin açıklaması, hedeflediği anahtar kelimeler, sitenin sahibi, sitenin dili vb. gibi onlarca bilgiyi kullanıcılara sunmadan arama motorlarına iletmektedir.

   SEO konusunda meta etiketler tartışmalı bir konu olmuştur. Şu bir gerçektir yanlış kullanım sonucunda SEO açısından olumsuz etkisi olduğu kadar doğru kullanımında da olum etki göstermektedir. Bu nedenle SEO açısından meta etiketler kullanılmalıdır.

   En çok kullanılan meta etiketler ve kullanım şekilleri;

   - Başlık
    İlgisi sayfanın veya yazının başlığı burada yer alır.
   - Keywords

   - Description
    ​

  Cevapla

  Meta Etiketler Nedir? Sorusunu Cevapla