SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Meta Etiket Limitleri

Mustafa Tekin
Mustafa Tekin
Meta Etiketleri 3 sene önce 40 Görüntülenme

Merhabalar,

Google Meta Title ve meta description limitleri nelerdir, SEO için bu limit önemli midir?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Meta Etiket Limitleri için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • admin
  Admin 2 Ocak 2015, 13:28

  Merhabalar Mustafa Bey;

  Meta etiketlerinin elbette limitleri vardır. Bu limitler hem kötü amaçlı kullanılıp manipüle edilmemesi için hemde organik olarak arama sonuçlarında sitenizin doğru ve düzgün bir şekilde listelenmesi için var olmaktadır. SEO yu temelde hem site içi hemde site dışı olarak iki gruba ayırdığımızı ve site içi sağlıklı SEO yapısının doğru kurulması gerektiğinde site dışı SEO çalışmalarının daha verimli geçeceğini göz önüne aldığımızda bu limitlerin SEO çalışmaları için kısmen bir önemi vardır. Kısmen diyorum çünkü, SEO çalışmalarını tek başına etkileyen bir unsur değil sadece bu unsurların bir parçasıdır.

  Meta title etiketinin maksimum 60-65 karakter aralığında olmalıdır. Bu sayı tarafımızca belirlenmiş olan en ideal aralık olmasıyla birlikte, bu karakter aralığının dışında gireceğiniz karakterler arama sonuçlarında görünmeyecek ve “…” olarak listelenecektir. Ziyaretçi olarak düşündüğümüzde bir araştırma yapılırken title ve description metinlerinin önemi büyüktür ve doğru kullanılması gerekmektedir.

  Description etiketinin ise 155 karakteri aşmaması bir diğer önemli unsurdur. Yine arama sonuçlarında “…” olarak görünmesini engellemek için 155 karakteri aşmamak gerekir.

Meta Etiket Limitleri Sorusunu Cevapla

X