Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  3119 Görüntülenme

Vermiş olduğunuz SEO bilgileri için teşekkür ederim. İlgiyle takip ediyoruz. Benim sorularım şunlardır. 1. Web siteme 10 adet 300'er kelimelik ve her makalede 3 anahtar kelime geçen makale yazdırdım. 300 kelimelik makalede 3 anahtar kelime az mıdır yada çok mudur? Sorum 2. 300 kelimelik makalemde 3 anahtar kelimeyede anasayfaya link veriyorum çünkü hazir_web_sayfasi.html şeklinde arama sonuçlarında çıkmasını istemiyorum. www.ornekdomain.com bu şekilde çıkmasını istiyorum fakat 10 makaleden 3 er anahtar kelimeyle anasayfaya link verince sakıncalı diye okumuştum. Her makalede sadece 1 anahtar kelimeye anasayfaya link versem toplamda 10 adet anasayfaya link gitmiş oluyor bu sıkıntı olur mu Google açısından. Sorum 3 : Bu 10 makaleyi siteye bir anda yerleştirdim ve pingledim bunun zararı olur mu? Tabiki bu makaleler özgün içerikli. Sorum 4. Anasayfaya makaleden 5 satır alıyorum ve devamını oku dan link veriyorum. Bu 5 satır az mıdır yada bunun bir standartı var mıdır? İnşallah sorularım anlaşılmıştır. Tekrardan teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Makalelerde link verme .. için Yanıtlar

   admin
   Admin

   5 Mayıs 2014, 07:10

   1

   Merhabalar Erdal Bey,

   Anladığınız şey doğru. Hangi sayfaya link verirseniz o anahtar kelimede yükselme yaşarsınız. Hazır web sitesi anahtar kelimesinden ana sayfanıza link çıkarsanız ana sayfanız, yan sayfaya çalışırsanız yan sayfanız yükselir. Anlattığınız mantığa uygun cevap budur.

   Sosyal medya paylaşımlarında ise makalenizi değil, makaleyi açıklayacak kısa bir yazı ile makale sayfanıza link çıkmak sosyal medya paylaşımları arasındadır.

   Erdal YETİŞ
   Erdal Yeti̇ş

   4 Mayıs 2014, 02:33

   1

   Ben bir de şunu sormak istiyorum. web siteme 10 tane 300'er kelimelik özgün makale yazdırdım sitemde yayınladım fakat bu özgün makaleleri bir yerde paylaşmak gerekiyormu. Artık sosyal medya önemli deniliyor. Facebook da nasıl paylaşacam.

   Erdal YETİŞ
   Erdal Yeti̇ş

   3 Mayıs 2014, 22:01

   1

   Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Yalnız bazı şeyleri tam anlamadım. 1 paragraf makaleden yazı alınıp devamını oku şeklinde link verilirse makale hazir_web_sayfasi.html sayfasınımı sıralamalarda yükseltir yoksa site adresimi mi yada ikisini de mi yükseltir? Eğer .html dosyasını yükseltirse makalenin ana siteyi sıralamalarda etki etmesi için ne yapmalıyım? Her makale için sayfa açmıştım hazir_web_sitesi.html, hazir_site.html gibi 10 sayfadan 3 anahtar kelimeye de değil de her sayfadan sadece bir anahtar kelimeye ink anasayfaya link versem spam riski oluşturur mu? Buradaki düşündüğüm amaç makalelerin anasayfaya etki edip sıralamalarda ana sitemin yükselmesi. İnşallah doğru anlatabilmişimdir.

   admin
   Admin

   3 Mayıs 2014, 08:12

   1

   Merhabalar Erdal Bey,

   1) 300 kelimelik makalede 3 adet anahtar kelime paragraflara ayrılacak şekilde kullanılırsa normaldir. Aynı anahtar kelimeden yada spam oluşturabilecek şekillerde eklenilmemesi daha iyi olacaktır.

   2) 3 anahtar kelime üzerinden 1 adet sayfaya farklı şekillerde çalışması SPAM riski oluşturmaktadır. Sakıncalı olduğu konusunda okuduklarınız doğrudur.

   3) Hayır, zararı olmayacaktır. Aynı makaleler değilse SPAM riski oluşturmayacaktır.

   4) Çok kısa olmaması anasayfa içindeki metin oranını düşürmüyor ise bir sorun olmayacaktır. 1 paragraf yada 2 paragraftan sonra sayfaya yönlendirmek daha iyi olacaktır.

   İyi günler.

  Cevapla

  Makalelerde link verme .. Sorusunu Cevapla