Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1534 Görüntülenme

Makale yazımından sonra yapılacak ilk SEO çalışması ve hızlı index nasıl olmalıdır?

Ben şu şekilde yapıyorum, bunun haricinde nelerin daha olması gerektiğini açıklarsanız sevinirim.

1) Ping gönderme.

2) Sosyal Medya Paylaşımı.

 • 1
 • 1
 • Makale Yazdıktan Sonra Yapılacak İlk SEO Çalışması Nelerdir? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   7 Temmuz 2021, 13:13

   1

   Merhaba,

   Öncelikle makale yazımında ele almamız gereken SEO çalışmaları bulunmaktadır.
   Bunlara örnek olarak header etiketlerinin düzeni olabilir. Makalemiz içerisinde mutlaka bir tane ve tek H1 başlık, Maksimum 2 adet H2 başlık kullanılmalıdır. Bu başlıklar aynı zamanda da benzersiz olmalıdır.
   Ayrıca başlıklarımızda anahtar kelime geçirmeli ve makale içinde anahtar kelime yoğunluğuna mutlaka dikkat edilmelidir.

   Sonrasında ise web sitenizin genel site içi SEO çalışmalarına özen göstermelisiniz. İçeriklerinize aynı zamanda görsel eklemeli ve mutlaka alt etiketi kullanmalısınız.
   İçeriklerinizin index aldığından emin olmak için Google Search Console üzerinden sürekli kontrol etmeyi ve mutlaka site haritası kullanmayı da unutmamalısınız.

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   30 Temmuz 2015, 09:42

   1

   Merhaba Ömer Bey,

   Sitenizin yazılımı, tasarımı ve makale işlemleri tamamlandıktan sonra ilk olarak site içi SEO çalışmaları yapılması tavsiye edilir. Hatta mümkünse site yayına çıkmadan önce site içi SEO kriterlerine göre incelenip eksiklikleri giderildikten sonra yayına alınması, Google tarafında daha hızlı sonuçlar almasına yol açabilmekte. Web sitelerinin Google gözünde gelişim süreçlerini bir bebeğin büyüyüp gelişip popüler olma sürecine göre kıyaslayabilirsiniz. Site dışı SEO çalışmalarında göstereceğiniz agresif tavırlar yeni açılan bu web sitesini direkt olarak cezaya sokabilmektedir. Bu yüzden daha temkinli davranmalısınız. Sitenizin hızlı index alabilmesi için sitenizde sürekli olarak güncel içerikler ve paylaşımlar gerçekleştiriniz. Bunun yanı sıra sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlar gerçekleştirerek sitenizin hızlı index almasını sağlayabiliriz. Siteniz yeni bir site olduğu için ilk etapda Google gibi getir aracını kullanarak sayfalarınızın hızlı bir şekilde index almasını sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Makale Yazdıktan Sonra Yapılacak İlk SEO Çalışması Nelerdir? Sorusunu Cevapla