SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Link Vermeden Aynı Kelimeleri Kullanmak

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 858 Görüntülenme

Buradaki soru ve cevap karşısında benim de bir sorum olacak;

Verdiğim bir hizmeti bir çok yerde-sitede anlatmam için harfi harfine aynı cümle ve kelimeleri kullanıyorum. Yazılar tamamen bana ait çünkü kendi işim. Son zamanlarda hizmet satan siteler gittikçe çoğalıyor ve oralara kayıt olurken hizmet profilimin aynısını girmek ne gibi sonuçlar getirir? Kendi web sitemin linkini de veremiyorum. Arama motorları bunu kopya içerik olarak mı algılar?

Link Vermeden Aynı Kelimeleri Kullanmak için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 23 Haziran 2021, 11:57

  Merhaba,

  Kendi web sitenizdeki içerikleri başka web siteler içerisinde kullanmak kesinlikle önerilmeyen bir durumdur. Çünkü içeriğiniz her ne kadar özgün de olsa birebir aynısını farklı sayfalarda ya da sitelerde paylaşmak kopya içerik sorununu beraberinde getirecektir.

  Böyle bir durumda hazırladığınız içeriğiniz de zarar görecektir. Bu nedenle en güvenilir yol, link vermektir. Aynı zamanda hizmetinizi yine özgün olarak içerik haline dönüştürüp anlatmak da uygulayabileceğiniz bir diğer yöntemdir.

 • admin
  Admin 26 Haziran 2015, 15:04

  Link vermeden aynı makale içeriğini birden fazla yerde kullanmak kopya içerik sorunu oluşturacaktır. Bu durumun size zarar vermemesi ve sizin sitenizi kopya olarak görmemesi için öncelikle içeriği kendi web sitenizde yazdıktan sonra indeks almasını beklemelisiniz. Daha sonra bu yazdığınız içeriği başka yerlerde kullanabilirsiniz. İçeriğin kaynağı sizin siteniz olacağı için oluşacak olan kopya durumlardan etkilenmeyeceksiniz.

  Ama yine de verdiğiniz hizmeti anlattığınız içeriği bir kaç cümle, hatta mümkünse bir kaç paragraf değiştirip başka şekillerde anlatmaya çalışmanız içerikleri en kötü ihtimalle biraz da olsa özgünleştirecektir. Bu şekilde yapılan çalışmalardan daha çok verim alabilirsiniz.

Cevapla

Link Vermeden Aynı Kelimeleri Kullanmak Sorusunu Cevapla

Link Vermeden Aynı Kelimeleri Kullanmak ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla