SEO Hocası'na Sor

Link Vermeden Aynı Kelimeleri Kullanmak

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site İçi Link İnşası 6 sene önce 769 Görüntülenme

Buradaki soru ve cevap karşısında benim de bir sorum olacak;

Verdiğim bir hizmeti bir çok yerde-sitede anlatmam için harfi harfine aynı cümle ve kelimeleri kullanıyorum. Yazılar tamamen bana ait çünkü kendi işim. Son zamanlarda hizmet satan siteler gittikçe çoğalıyor ve oralara kayıt olurken hizmet profilimin aynısını girmek ne gibi sonuçlar getirir? Kendi web sitemin linkini de veremiyorum. Arama motorları bunu kopya içerik olarak mı algılar?

Link Vermeden Aynı Kelimeleri Kullanmak için Yanıtlar

  • admin
    Admin 26 Haziran 2015, 15:04

    Link vermeden aynı makale içeriğini birden fazla yerde kullanmak kopya içerik sorunu oluşturacaktır. Bu durumun size zarar vermemesi ve sizin sitenizi kopya olarak görmemesi için öncelikle içeriği kendi web sitenizde yazdıktan sonra indeks almasını beklemelisiniz. Daha sonra bu yazdığınız içeriği başka yerlerde kullanabilirsiniz. İçeriğin kaynağı sizin siteniz olacağı için oluşacak olan kopya durumlardan etkilenmeyeceksiniz.

    Ama yine de verdiğiniz hizmeti anlattığınız içeriği bir kaç cümle, hatta mümkünse bir kaç paragraf değiştirip başka şekillerde anlatmaya çalışmanız içerikleri en kötü ihtimalle biraz da olsa özgünleştirecektir. Bu şekilde yapılan çalışmalardan daha çok verim alabilirsiniz.

Cevapla

Link Vermeden Aynı Kelimeleri Kullanmak Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla