Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1415 Görüntülenme

Web tasarımı için ideal olan .html uzantılı tasarım mı .php uzantılı tasarım mı daha iyidir?

 • 1
 • 1
 • Link Sonlarındaki Uzantılar Zararlı Mı? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   10 Temmuz 2015, 15:05

   1

   Öncelikle tasarım ve kodlama arasındaki farkı biraz açıklayalım. Tasarım görsel bir yapıdır. Grafik programları ile çizim yaparak çeşitli tasarımlar oluşturabilirsiniz. Kodlama ise tasarlanan bir grafiğin kodsal hale dönüştürülme işlemidir. Kodlama işlemlerinde hangi alt yapının kullanılacak olduğu tamamen kullanıcıya bağlı bir durumdur. Yani bu durum SEO açısından herhangi bir önem arz etmez. Kullanıcılarınızın ihtiyacı olan hız, kullanıcı etkileşimi gibi çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak projenizin alt yapısını seçebilir ve buna uygun bir kodlama gerçekleştirebilirsiniz. Bu kodlama kısmında ise SEO sizin için önemli bir yere sahipse site içi SEO kriterlerini dikkate alarak kodlama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Link yapılarında ana domain ismine yakın olan linkin diğer linklere göre daha kaliteli olduğu bilinmektedir. Ve URL'ler ne kadar kısa olursa o kadar değerli olur.
   .html, .php, .asp gibi kodsal uzantılar link yapınıza fazladan 4-5 karakter daha ekledikleri için tavsiye edilmemektedir. Mümkün olduğu kadar sade ve kısa link yapıları kullanmaya çalışmalısınız.

  Cevapla

  Link Sonlarındaki Uzantılar Zararlı Mı? Sorusunu Cevapla